Bütün insanlar aynı dilde gülümser. Önemli olan ne kadar içten ve samimi olduğudur. Gülümsemek, insanlığa verilmiş en iyi armağandır. Çünkü karşımızdaki kişiyi etkilemenin en iyi yoludur.

Gülümsemek kana karışan en hızlı ilaçtır. Kalbe de iyi gelir, mutluluk hormonu salgılar, kalpten kalbe sevgi köprüsü oluşturur. En önemlisi de ömrü uzatır. Kilitli kapıların anahtarıdır gülümsemek. Açılması zor olan kapılar onla açılır. Kendimizi ifade etmenin en önemli aracıdır. Bir doktora gittiğimizde gülümseyerek içeriye girip başladığımız an o kişinin tüm yorgunluğunu almış ve gülümsemesini sağlamış oluruz. Ya da herhangi bir mağaza da güleryüzle karşılanmazsak oradan alışveriş bile yapmayız. Gülümsemek ücretsiz terapi değil midir? Bedava, para harcamadan kendimizi yormadan ortaya çıkıyor. Bide üstüne bize bir sürü güzellik kazandırıyor. Bizim için bir saniyelik eylem fakat etkisi ömür boyu sürüyor.

Gülümsemek en çok kime yakışır, hayat dolu, cıvıl cıvıl, içten,neşeli insanlara. En önemlisi de sevdiklerimize. Demez miyiz bir gülüşü var ömre bedel. O gülüş bize tüm sıkıntıları dertleri unutturmaz m? Ne kadar etkili bir ilaç değil mi?

• Ne güzel demiş Moliere ‘’İnsan gülebildiğin kadar insandır.’’

Bu yüzden daima gülümseyelim, bulaşıcıdır çünkü.Gülmek en çok sana yakışıyor çünkü insanoğlu....