Çorum Eskiköy, Eşençay, Öksüzler Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin düzenlediği Birlik ve Dayanışma Gecesi yoğun bir katılımla, coşku içerisinde gerçekleştirildi.
Sunuculuğunu Gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin yaptığı ve Yıldızpark Düğün Salonu’nda düzenlenen gecede, kendine özgü okuduğu türkülerle milyonlarca hayranı bulunan Halk Müziği Sanatçısı Arzu Şahin sahne aldı. 
Gecenin organizesini Kooperatif Başkanı Aslan Sancı yaparken, bazı firmalar ise sponsorluk desteği verdi.

BÖLGENİN SORUNLARI DİLE GETİRİLDİ
Gece sırasında sebze-meyve üretim bölgesi olan ve Çorum’un büyük bir ihtiyacını karşılayan Eskiköy, Eşençay, Öksüzler ve civarındaki köylerin sorunları da gündeme getirildi.
Gecede başarılı bir sunum yapan Servet Seyfettin Mete, iktidar ve muhalefet partisi yetkililerinin, bürokratların, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının dikkatini çekerek sorunların çözümü için destek istedi.
Bölgenin yol sorunları başta olmak üzere sulama, soğuk hava deposu gibi yatırımlara ihtiyacının olduğunu dile getiren Mete, sebze ve meyve üretiminde söz sahibi olan köylerin bu sorunlarının çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

TÜRKÜ DOLU GECEDE EĞLENDİLER
Arzu Şahin’in zaman zaman hüzünlü, zaman zaman da coşkulu türküleri ile güzel saatler yaşayan katılımcılar, halay çekerek coşkularını dışa yansıttı.
Halk müziğinin sevilen sanatçısı Arzu Şahin, davetlileri tek tek ziyaret ederek türkülerini Çorumlularla birlikte söyledi. Performansı ve etkileyici sesi ile dikkat çeken Arzu Şahin, katılımcıları coşturdu.

Yolcu otobüslerine denetleme yapıldı Yolcu otobüslerine denetleme yapıldı

GECEYE YOĞUN KATILIM
Geceye; CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, CHP Merkez İlçe Başkanı Utku Ulaş Taşar, AK Parti ve CHP İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat, Nüfus Müdürü Aziz Önal, Planlama Müdürü Ali Kılınçarslan, esnaf odası başkanları, belediye meclis üyeleri, Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, 32 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Eker, Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fındıkcı ve yönetimi, Küresel Gazeteciler Konseyi Çorum İl Temsilcisi ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Odabaş, Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, sanayiciler, esnaf ile çok sayıda davetli katıldı.

Editör: Merve Kayış