Adem Balkanlıoğlu, Çorum’un Aşağı Fındıklı köyünden çıkıp, Türkiye’nin önemli idari mevkilerine kadar yükselen bir isim. Şimdi ise Şanlıurfa Suruç'ta kaymakamlık görevini üstlenecek. Balkanlıoğlu'nun göreve başlaması, Suruç'ta yeni bir dönemin habercisi.

Van Vali Yardımcısı Sungurlulu hemşehrimiz Adem Balkanlıoğlu, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile Şanlıurfa Suruç Kaymakamı olarak atandı.

Adem Balkanlıoğlu kimdir?         

Çorum ili Sungurlu ilçesi Aşağı Fındıklı Köyü’nde doğdu. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak kamu hizmetine başladı. Yaklaşık 1,5 yıl Ankara merkezde ve Kocaeli Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’nda çalıştıktan sonra, 2015 yılında İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine 104. Dönem Çorum Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Kaymakam adaylığı sürecinde Çorum’da vilayet stajını, Yozgat- Sorgun ve Çanakkale -Eceabat ilçelerinde refiklik stajını ve Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda teftiş stajını yaptı. Sırasıyla Denizli - Bozkurt, Iğdır – Aralık ve Amasya – Gümüşhacıköy ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Ayrıca Aralık Dilucu Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği yaptı. Bu dönemde Nahcivan ve İran 1. Derece Sınır Komiserleri ile yapılan sınır güvenliği toplantılarına başkanlık etti. 2017 yılında İspanya’ ya yurt dışı eğitimi için gitti. 8 ay süre ile Madrid Complutense Üniversitesi’nde dil eğitiminin yanı sıra çeşitli kurumlarda ve T.C. Madrid Büyükelçiliği’nde incelemelerde bulundu. Yurtdışı görevi sonrası İçişleri Bakanlığı’nca açılan kaymakamlık kursuna alındı. Kursu başarı ile tamamlamasının ardından kura sonucu Kayseri ili Tomarza ilçesine atandı. Yaklaşık 2 sene Tomarza Kaymakamlığı ardından 1 yıl Yozgat ili Aydıncık İlçesi Kaymakamlığını yürüten Balkanlıoğlu, 2021/412 sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Van Valiliği Yardımcılığına atandı. Adem Balkanlıoğlu Evli 1 çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı Gerçekleştirildi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı Gerçekleştirildi

Adem Balkanlıoğlu’nun Şanlıurfa Suruç Kaymakamlığı'na atanması, hem kendisi için hem de Suruç için yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Kamu yönetimindeki geniş tecrübesi ve dinamik liderlik anlayışıyla Balkanlıoğlu, Suruç'ta sosyal ve ekonomik gelişim için yeni kapılar açmayı hedefliyor. Görevdeki başarılı geçmişi, onun bu yeni rolünde de Suruç halkına değerli katkılarda bulunacağının bir göstergesi. Herkesin merakla beklediği bu yeni dönemde, Balkanlıoğlu'nun Suruç için neler yapacağı şimdiden büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Editör: Merve Kayış