Necat Yazıcı açıklamasında, “2018 Kasım ayından bu yana beş yıla yakın bir süre boyunca İlimizde Valilik yapan sayın Mustafa Çiftçi son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzurum’a tayin oldu. Görev yaptığı bu beş yıllık süre zarfında, hatta göreve başladığı daha ilk günlerden itibaren ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelip amasız, fakatsız, rezervsiz, sıcak ve samimi bir ilişki içerisine giren valimiz sayın Mustafa Çiftçi Çorum’da her yönüyle silinmez bir iz bırakmıştır. Beyefendi kişiliği, mütevazı tavırları, yapıcı yaklaşımları, gülümseyen çehresi ile sayın Valimiz halkın içinden bir Anadolu insanı olarak görevini ifa etmiş, yediden yetmişine bütün vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmuş, mahrum ve mazlumların yaralarını sarmış, devletin ancak milleti ile bir arada olursa anlamlı bir bütün olduğunu, olabileceğini hepimize somut bir şekilde göstermiştir” dedi.

Yazıcı, “Devletine, milletine, kadim değerlerine sadakatle bağlı olan Anadolu insanının teklifsiz bir şekilde rahatlıkla kendisine ulaşabildiği, sorunlarını aktarabildiği sayın Valimiz şehrimizde devlet-millet kaynaşmasının güzel örneklerini sergilemiştir. Bu vesileyle kendisine platformumuzu oluşturan tüm üye kurumlarımız adına içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Sosyal hizmet çalışmaları ele alındı Sosyal hizmet çalışmaları ele alındı

Sayın valimiz sivil toplumun her zaman yanında olmuş, projelerine destek vermiş, sivil toplumla istişare mekanizmasını daima işler bir vaziyette tutmuştur. Bilhassa deprem felaketi sürecinde şehrimizin yardım kuruluşlarına göstermiş olduğu güven ve iş birliği tam bir örneklik teşkil edecek düzeydedir. Platform olarak bizler de görev yaptığı süre içerisinde Valimizin karşı karşıya geldiği bazı sorunlarda onun yanında durmasını bildik, çalışmalarını destekledik ve etrafında kenetlendik” ifadelerine yer vedi.

“Sayın valimiz bilhassa şehrimizin manevi dinamiklerine sahip çıkmak suretiyle de farklı bir idarecilik örneği sergilemiştir” diyen Yazıcı, “Şehrimizle bütünleşen tarihi şahsiyetlere sahip çıkması, geçmişin hatırasına saygının bir göstergesi olduğu gibi değer eksenli bir vizyonun da ne kadar önemli olduğunu bir kez daha herkese hatırlatmıştır. Birleştirici ve kaynaştırıcı bir yaklaşımla moral açıdan şehrimize, insanımıza, bürokrasiye sağladığı katkılarla inanıyoruz ki bundan sonra da Mustafa Çiftçi ismi hayırla yad edilecektir.Yeni görev yerinin sayın valimize ve ailesine hayırlar getirmesini temenni ediyor ve yolunun, bahtının açık olmasını diliyoruz. Biliyoruz ki valimiz artık bir Çorumlu olmuştur, Çorum’da hoş bir sada bırakmıştır ve Erzurum’da hepimizin bir kapısı vardır” açıklamalarında bulundu.