Toplantı açılışında konuşan MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Hüseyin Öztürk; “Çorum olarak yatırım yapmakta yeni işbirlikleri kurmakta ve sektörler arası bağlantıları güçlendirmekte büyük bir heyecan duyuyoruz. Burada birlikte başarabileceğimiz çok şeyi var ve bu potansiyeli harekete geçirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İş Geliştirme Toplantısı Programı, B2B görüşmeleri öncesinde kentimize gelen misafir iş insanlarımız MÜSİAD  Çorum Şubesi üyelerimizin sektöründe öncü firmalarından olan; Namsan Grup Ahmet Namlı, Akel Makine Ümit Yaşar Çelik, Karakuş Kuruyemiş Ömer Faruk Karakuş, Armor Isı Transfer Mahmut Köksal, Özaydın Cam Zekeriya Özaydın, Makenas  Ali Dost, Greyder Abidin Kadir Çatma, Atılım Makine Bahadır Özkılıç’ ın  fabrika ve tesis ziyaretleri sonrasında; Çorum Anitta Otel konferans salonunda düzenlendi.

Programa MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sektör Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Çorum Şubesi üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış programında konuşan MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Hüseyin Öztürk; “Bugün burada, iş dünyasının bir araya gelerek karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek için eşsiz bir fırsat olduğuna inanıyorum.Çorum, tarih boyunca zengin kültürü, tüccar geleneği ve yenilikçi ruhuyla öne çıkmış bir şehir olmuştur. Bu coğrafi konumumuzun ve potansiyelimizin farkındayız ve işbirliğiyle elde edeceğimiz sonuçları hayal edebiliyoruz.

Bugün burada bulunan her biriniz, kendi sektörlerinizde lider konumda olan başarılı iş adamları ve girişimciler olarak biliniyorsunuz. Sizler, ekonomik kalkınmanın itici gücü ve ülkemizin geleceğine şekil veren önemli aktörlersiniz” dedi.

Öztürk, “Bugün, iş görüşmeleri ve kaynaşma programı aracılığıyla, birbirimizi daha yakından tanıma ve işbirliği potansiyelimize odaklanma fırsatı yakalayacağız. Bu etkinlik, sadece kişisel bağlarımızı güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacak somut projelerin temellerini atacak.

İş dünyasında başarılı olmak, elbette kişisel çabalarımızı gerektirir. Ancak gerçek başarı, ortak hedeflere ulaşmak için birlikte çalışmaktan geçer. İşte bu nedenle, bugün burada bir araya geldik. Güçlü bir ağ oluşturmak ve işbirliği yapmak, hem şirketlerimiz hem de ülkemiz için büyük bir değer yaratmanın anahtarıdır” ifadelerine yer verdi.

Açılış konuşması sonrasında programa katılım sağlayan MÜSİAD Ankara ve MÜSİAD Çorum üyeleri B2B İş görüşmelerinde istişarelerde bulundular.

Akşam yemeğiyle sonlandırılan program sonrasında Çorum’a gelen misafirler Çorumlu Obası’nda ağırlandı.

Programa Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk  katıldı.