Çorum’da 3098 Suriyeli var Çorum’da 3098 Suriyeli var

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İl Genel Meclisi’nde önümüzdeki 5 yıl görev yapacak üyeler belli oldu.
20 yıldır mecliste çoğunluğa sahip olan AK Parti, bu seçimde ise, 18 üye çıkarabildi. MHP, 10 meclis üyesiyle ikinci sırada yer alırken, CHP ise meclis üyesi sayısını 9’a yükseltti.

AK PARTİ 7 EKSİLDİ
AK Parti, merkezden 4 olan üye sayısını 3’e düşürürken, ilçelerde de 6 meclis üyesi kaybı yaşadı. AK Parti’nin geçtiğimiz dönem seçimlerde 25 olan üye sayısı bu seçimde ise 18’e düştü.
AK Parti, merkezden 3, İskilip’ten 2, Boğazkale’den 2, Sungurlu, Osmancık, Alaca, Ortaköy, Mecitözü, Kargı, Laçin, Dodurga, Oğuzlar, Uğurludağ ve Bayat’tan da 1 meclis üyesi çıkardı.

CHP MERKEZDE BİRİNCİ
İl Genel Meclisi’nde her dönemde yer alan CHP, 6 olan meclis üyesi sayısını 3 artırarak 9’a yükseltti. CHP, merkezden 4, Mecitözü, Kargı, Oğuzlar, Dodurga ve Ortaköy’den de 1’er olmak üzere 9 meclis üyesi ile temsil hakkı elde etti.

MHP İL GENELDE PATLAMA YAPTI
Cumhur İttifakı ortağı MHP, belediye başkanlığında büyük başarı elde ettiği büyük ilçelerdeki oy oranını genele de yansıttı. MHP, Sungurlu, Osmancık ve Alaca’da 2’şer meclis üyesi çıkarırken, İskilip, Bayat, Uğurludağ, Laçin’de de meclis üyesi adayları seçimin galibi oldu.