Asuman Erdoğan, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem Milletvekili seçimleri sonucu hemşehrilerinin ve seçmenlerinin yoğun desteği sayesinde Ankara 3. bölge milletvekilliği görevine devam edecek.

Erdoğan, tekrar milletvekili seçilmesiyle ilgili "Seçmenlerime ve hemşehrilerime bana gösterdikleri bu büyük destek için teşekkür ederim. Onların güvenini boşa çıkarmamak için çalışacağım ve tüm vatandaşlarımızın sesi olacağım" dedi.

Asuman Erdoğan Kimdir ?
1980 yılında Ankara Keçiören’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Daha sonra Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yatılı öğrenci olarak öğrenimine devam etti. Üniversite sınavına girdiği ilk yıl, Ankara birinciliği derecesiyle Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nü burslu olarak kazandı. Bu bölümde iki sene okudu.

1999 ekonomik krizinden sonra başka bir meslek seçmek için tekrar üniversite sınavına girdi. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, bir süre özel okullarda ve dil kurslarında tecrübe edindi. Çeşitli devlet okullarında değişik kademelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı.

2008 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyeliğine seçildi. Eğitim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Düzenlediği eğitim programlarıyla AK Parti Gençlik Teşkilatlarının siyasete hazırlanmalarına katkı sağladı. İlk defa, 2009 AK Parti Olağan Genel Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi.

2012 ve 2015 Olağan Kongreleri’nde de MKYK üyeliğine seçilmesiyle birlikte üçüncü dönem MKYK üyeliği yapmaktadır. Aynı zamanda özel sektörde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Asuman Erdoğan, AK Parti 27. ve 28. dönem Ankara milletvekilidir.

Evli ve beş çocuk annesidir.

Naci Aygün

Editör: Ulaş Odabaş