Çorum-Samsun otoyolu üzerinde yaşanan dehşet verici olayda, Özdil ailesi aracı seyir halindeyken başka bir araç tarafından sıkıştırıldı. Olay sonrası Ahmet Ö., oğlu Yusuf Ö. ve eşi Arzu Ö., Özdil ailesinin aracını durdurarak camlarını kırdı ve aileye saldırdı. 6 aylık bebeğin de bulunduğu araçtaki 6 kişilik aile darp edildi. Saldırıda Latif Ö. (70), Seyit Ozan Ö. (31) ve Kamuran Özdil (48) ağır yaralandı.

Aralarında 6 aylık bebeğinde bulunduğu aileden 6 kişi Ahmet Ö. ve oğlu Yusuf Ö. tarafından darp edildi.

Saldırıda ağır yaralanan Latif Ö. (70), Seyit Ozan Ö. (31) ile Kamuran Özdil (48) hastaneye kaldırılırken, Ahmet Ö., oğlu Yusuf Ö. ve eşi Arzu Ö. gözaltına alındı.

Çorum-Samsun otoyolu üzerinde meydana gelen olayda, Özdil ailesinin aracı seyir halindeyken başka bir araç tarafından sıkıştırıldı.

Özdil ailesinin korna çalarak tepki vermesinin ardından Ahmet Ö., oğlu Yusuf Ö. ve eşi Arzu Ö. araçtan inerek Özdil ailesine ait aracı durdurdu.

Bu sırada saldırganlar 6 aylık bebeğin de bulunduğu aracın camlarını kırarak aynı aileden 6 kişiyi darp etti.

6 KİŞİLİK AİLEYİ DARP ETTİLER

Saldırıda Latif Ö.'nün (70) burnu ve kafatası kırılarak ağır yaralanırken, Kamuran Ö'nün  (48) kolu ve Seyit Ozan Ö.'nün (32) bacağı kırıldı.

2 aile üyesinin de vücudunda kırıklar meydana gelirken 6 aylık Serra Hüma Ö.'nün ise cam kırıkları nedeniyle vücudunda kesikler meydana geldi.

Saldırının ardından Ahmet Ö., bu kez de yanında silah olduğunu söyleyerek ölüm tehdidinde bulundu.

ANNE SERBEST BIRAKILDI

Ailenin şikayeti üzerine Ahmet Ö., Yusuf Ö. ve Arzu Ö. gözaltına alındı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Arzu Ö., ifadesinin ardından serbest bırakılırken baba ve oğlu adliyeye sevk edildi.

Çorum-Samsun otoyolu üzerinde yaşanan bu dehşet verici olay, toplumda büyük bir üzüntü ve tepki yarattı. Saldırının ardından gözaltına alınan Ahmet Ö. ve Yusuf Ö.'nün adliyeye sevk edilmesiyle birlikte, olayın hukuki süreci devam ediyor. Özdil ailesinin yaşadığı bu trajik olay, trafikte yaşanan şiddet olaylarının ne kadar tehlikeli olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi. Adaletin yerini bulması ve benzer olayların bir daha yaşanmaması dileğiyle, olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Sabah Gazetesi