Çorum'da kültür ve turizm sektörü için heyecanlı bir dönem başlıyor. İŞKUR İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan kura çekimi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı kurumlar için yeni personeller belirlendi. Şanslı vatandaşlar, gerekli evrak işlemlerini tamamlayıp göreve başlayacak.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Müdürlüğü’nde 1 Temmuz 2024-31 Aralık 2024 tarihleri arasında uygulanacak TYP için kura çekimi İşkur İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda Noter huzurunda gerçekleştirildi.

İsmi çıkan vatandaşlar Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne  giderek, gerekli evrakları tamamladıktan sonra işe başlayacak.

Kura kesin listesi İŞKUR binasında yayınlanacak.

İşte kura çekiminde ismi çıkan kişiler;

ÇORUM MERKEZ: Hatice Özkan Kirazlı, Meliha Şahin, Nergiz İpek, Meryem Arlı, Aslıhan Baki, Seher Şahin,

Alaca: Güneş Yelin, Erdoğan Gürsu

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı

Boğazkale: Rabia Kocaman, Filiz Biber, Senem Bulanık

Dodurga: Nur Sena Şanal

İskilip: Esra Akol

Kargı: Meryem Türk

Mecitözü: Edanur Erdoğan

Ortaköy: Kıfayet Özöndel

Uğurludağ:Şule Sağır

Program kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı halk kütüphaneleri, müzeler ve ören yerlerinde 17 personel 6 ay süreyle istihdam edilecek.

Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için yapılan İŞKUR TYP kura çekimi, bölge halkına kültür ve turizm alanlarında istihdam sağlama konusunda önemli bir fırsat sunuyor. Bu program, hem kültürün korunması hem de turizmin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Çekilişle belirlenen yeni yüzler, gelecek altı ay boyunca Çorum'un zengin kültürel mirasını daha da ileriye taşıyacak.

Kaynak: Yayla Haber