Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hafız Kal” yarışmasının Türkiye finalinde, yarışmacılardan Çorum eski Valisi, Erzurum Valiliği görevini yürüten Mustafa Çiftçi birinci oldu.

41 YILDIR HAFIZ

Erzincan'da yapılan yarışmanın Türkiye finalinde yaklaşık 41 yıldır hafız olan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, 15 cüz kategorisinin birincisi oldu. Yarışma sonrasında hafızlara plaket takdimi yapılarak toplu fotoğraf çektirildi.

KGK diplomasi trafiğine hız verdi KGK diplomasi trafiğine hız verdi

Yarışmada birinci olan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Türkiye finaline bende iştirak ettim. Benim kategorim 15 cüz kategorisiydi. Sıkı bir şekilde bu yarışmaya hazırlandım. Benim için maksat hasıl oldu diye düşünüyorum. 
Çünkü bu yarışma olmasaydı da ben günde 5 sayfa 10 sayfa günlük 1 saat çalışıyorum. Ama bu yarışmanın neticesinde ilk önce 5 sayfayla başladım. Sonra günde 10 sayfa, 1 cüz, 2 cüz ve en sonda 3 cüz okuyarak, çalışarak bu yarışmaya hazırlandım. 
Ben 1983 yılında Konya’da kursta hafızlığımı tamamladım. O günden bugüne kadar da yaklaşık 41 yıl geçti Kur’an-ı Kerim'le irtibatımı hiç koparmadım” dedi.

Kaynak: Yayla Haber