E Safety Heroes” adlı projenin kurucusu, İngilizce Öğretmeni Seher Altan Metin ve ortak kurucusu Azerbeycan’dan Semira Babayeva öncülüğünde yürütülen projeye Türkiye, Azerbeycan,ve Romanya’dan toplam 11 okul katılıyor.
12/B dil sınıfı öğrencileri “E Safety Heroes” adlı proje çalışmalarını sürdürüyor.
Üç farklı ülkenin katıldığı projenin amacının, öğrencilerde sosyal medya bilincini geliştirmek, web 2.0 kullanım becerilerini geliştirmek, okuma, anlama, yazma, dinleme becerilerini bir üst seviyeye taşımak, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, İletişim, özgüven becerilerini geliştirmek, işbirliği becerilerini arttırmak ve kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirebilmek olduğuna dikkat çekildi.