BTÜ akademisiyenlerinden Türkçe bilim literatürüne yeni kitap   BTÜ akademisiyenlerinden Türkçe bilim literatürüne yeni kitap

Ahlatcı Holding, Ahlatcı Metal Rafineri bünyesinde “Kuyumculuk Meslek Lisesi” açıyor. Ahlatcı Holding, kuyumculuk sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla önemli bir adım atıyor. Ahlatcı Metal Rafineri bünyesinde kurulacak olan "Kuyumculuk Meslek Lisesi" ile sektöre yön verecek gençler yetiştirilecek.
Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre, okul her yıl 8. sınıfı tamamlayan 100 erkek öğrenciye kapılarını açacak.
Ahlatcı Holding, eğitimlerini tamamlayan öğrencilere Ahlatcı Altın Rafinerisi'nde istihdam garantisi sunuyor. Bu önemli adım, öğrencilere sadece kaliteli bir eğitim fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda mezuniyet sonrası kariyer yollarını da aydınlatıyor. Ayrıca, işe alınacak öğrencilere bir diğer büyük destek ise bedelli askerlik ücretlerinin Ahlatcı Holding A.Ş. tarafından karşılanacak olması.
Açıklamada belirtilen detaylara göre, öğrenciler eğitim hayatları boyunca maddi destek de görecekler.
Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, sosyal medyadan konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Altın Rafinerimiz bünyesinde açacağımız Kuyumculuk Meslek Lisesi için;  Her yıl 8. sınıfı bitiren 100 erkek öğrenci alınacaktır. Öğrencilere 9, 10 ve 11. sınıflarda asgari ücretin üçte biri, 12’nci sınıfta asgari ücretin yarısı verilecektir. Mezun olan tüm öğrenciler Ahlatcı Altın Rafinerisi’nde işe başlayacaktır. İşe alınan öğrencilerin bedelli askerlik ücreti Ahlatcı Holding A.Ş. tarafından karşılanacaktır. Müracaatların; https://ahlatci.com.tr/ahlatciApp/ik.aspx linki üzerinden yapılması gerekmektedir.”

Kaynak: Yayla Haber