Yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; OSB’lerin ülkemizin ve ilimizin ekonomik anlamda gelişerek kalkınmasında öncü rol üstlendiğini belirten Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  Çorum’un güçlü sanayi altyapısı, coğrafi konumu, kalifiye işgücü, hammadde kaynaklarına eşit uzaklıkta olması ve gelişmiş ulaşım imkanları ile yatırım yapmak isteyen müteşebbislere büyük avantajlar sağladığını ifade etti.

Çorum’un geçmişten gelen sanayi kültürü, girişimci ruhunun varlığı ve gelişmiş makine sanayi altyapısı dikkate alındığında savunma sanayi yatırımları için önemli imkanlara sahip olduğunu vurgulayan Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, özellikle savunma sanayine çok ağırlık verileceğini, Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında atılımlar gerçekleştirerek savunma sanayi yatırımlarından ilimize kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

Çorum’un tüm kurum ve kuruluşlarıyla yatırımcıya her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu belirten Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  yatırımcılarımız tarafından OSB’lerimizde yapılacak yeni sanayi tesisleri ile Çorum’u tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, istihdam ve ihracatı artırarak Çorum’un ekonomik yapısını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ülkemizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda Çorum’daki OSB’lerinde altyapı ve üstyapı çalışmaları dahil olmak üzere yoğun bir çalışma sürdüreceklerini sözlerine ekledi.