Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yeni göreve başlayan Vali Yardımcısı Cengiz Nayman'ı makamında ziyaret etti. Nayman, uzun yıllar kamu hizmetinde bulunmuş ve çeşitli kritik görevler üstlenmiş bir isim olarak bilinmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Nayman, Çorum için yeni projeler ve yenilikler getireceğinin sinyallerini verdi.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ilimizde yeni göreve başlayan Vali Yardımcısı Cengiz Nayman' ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

CENGİZ NAYMAN KİMDİR:

KKTC'de 50. yılda 50 gemi ile geçit töreni KKTC'de 50. yılda 50 gemi ile geçit töreni

1983 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de, üniversite öğrenimini 2008 yılında Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olarak tamamladı.

2009 yılında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak memuriyet hayatına başladı. 2012 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında İçişleri Bakanlığı’nda kaymakam adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Sivas-Zara, Tokat-Almus, Samsun-Havza, Afyonkarahisar-Evciler İlçelerinde Kaymakam Vekilliği, Sivas-Gemerek ve Sivas-Ulaş, Samsun-Havza Kaymakamlıkları yaptı. 27.01.2024 tarihli ve 32442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 26.01.2024 tarih ve 2024/17 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlimize Vali Yardımcısı olarak atanmıştır.

Vali Yardımcısı Cengiz Nayman evli olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Çorum Valiliği'nde yeni bir dönemin kapıları, Vali Yardımcısı Cengiz Nayman'ın atanmasıyla aralandı. Çeşitli idari görevlerde bulunmuş ve kaymakamlık gibi önemli pozisyonlarda görev yapmış olan Nayman, şimdi Çorum için hizmet verecek. Vali Zülkif Dağlı'nın da desteğiyle Nayman, şehrin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunacak projeleri yönetecek. Çorum halkı, Nayman'ın tecrübesinden ve yenilikçi yaklaşımlarından faydalanmayı umuyor.

Kaynak: Yayla Haber