Çanakkale'den Samsun'a varmak üzere yola çıkan Çanakkale Bisiklet Platformu'nun 8 gönüllüsü Osmancık Damatoğlu İlkokulu ve Ortaokulu'nda mola verdi.

8 bisikletçiye ev sahipliği yapan Damatoğlu İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Osman Duman, Müdür Yardımcıları Uğur Fındık ve Mehmet Kara ile Damatoglu ilkokulu ve ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ağırladı. 
Çanakkale'den 57 Alaydan toprak alıp 19 Mayıs'ta Samsun'a götürmek için yola çıkan gönüllü bisikletçiler Damatoğlu İlkokulu ve Ortaokulu'nu bisikletçilerin istasyonu olarak kullandılar.
9 Mayıs – 19 Mayıs 2022 tarihinde varılmak üzere yola çıkan Samsun turu kapsamında gönüllülerinden Berfin Bulut, Kazim Uzun, Ahmet Fahir Dediler, Can Düzbaş, Kerem Özpınar, Tugay Çerezci, Buğra Yiğit ve Doğancan Çetin 10 günde Kurtuluş Yolu’nun da bulunduğu güzergâhtan 1,050 kilometre pedallayarak Samsun’a ulaşacakları yolda Osmancık Damatoğlu İlkokulu ve Ortaokulunda mola verdi.
Samsun turu kapsamında; Atatürk’ün gazilik unvanı aldığı, adını tarihe altın harflerle yazdırdığı, tarihin akışını değiştiren ve büyük destanlara konu olan Çanakkale’den, Türk Kurtuluş Savaşı’nın ve Türk İnkılaplarının büyük önderi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ateşini yaktığı Samsun’a yolculuğun hikayesinde 9 Mayıs günü saat 12.00’da Troia atı önünde gerçekleştirilecek tören ile başlayacak yolculuk 18 Mayıs akşamı Samsun’a varılmasıyla son bulacak. 
Bisikletçiler 19 Mayıs günü Samsun’da gerçekleştirilecek törenlere katılarak Çanakkale’ye geri dönecek. 

TSO'dan Kaymakam Akpay'a ziyaret TSO'dan Kaymakam Akpay'a ziyaret

(Selma Çetindere)