Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Mimar H. Levent Çöphüseyinoğlu, Albayrak Caddesi ve Maliye Sokak üzerinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek, hem kandillerini kutladı hem de sorun ve taleplerini dinledi.

Gittiği her iş yerinde sıcak ve yoğun ilgiyle karşılanan CHP Adayı Çöphüseyinoğlu, Albayrak Caddesi esnafının giderek kan kaybettiğini söyledi. Caddenin bundan 2-3 yıl önce daha canlı ve hareketli olduğunu vurgulayan Çöphüseyinoğlu, önlem alınmadığı takdirde esnafların bir bir kepenk indirmek zorunda kalacaklarını ifade etti.

Albayrak Caddesi üzerinde bulunan Ezgi Çay Evi’nde bölge esnafı ile bir araya gelen CHP Belediye Başkan Adayı Mimar H. Levent Çöphüseyinoğlu, burada esnafların dertleriyle dertlendi. Esnaflar, Albayrak Caddesi’nin artık bir çıkmaz sokak olduğunu belirtirken, yaklaşık 150 esnafın bulunduğu caddeye bir çözüm bulunamadığı takdirde evlerine ekmek götürmekte zorlanacaklarını dile getirdiler. Ekonomik yönden çok sıkıntılı günler yaşadıklarını söyleyen esnaflar, CHP Adayı Çöphüseyinoğlu’ndan Belediye Başkanı seçilmesi halinde ilk olarak bu soruna el atmasını talep ettiler. 

"İsrail'in üslerimizi ve hava sahamızı kullanmasına izin verilmemeli" "İsrail'in üslerimizi ve hava sahamızı kullanmasına izin verilmemeli"

Çöphüseyinoğlu ise, esnafın istek ve taleplerini görmeyenlere, seslerini duymayanlara oy verilmemesi gerektiğini belirterek, “Biz Cumhuriyet Halk Partililerin anlayışında halkçı belediyecilik anlayışı var. Biz rant için değil halk için projeler üreteceğiz. Rahat olun. Tüm sorunlarınızın üzerinden gelmek için ben ve ekibim gece-gündüz demeden dersimize çalışıp çözüm üreteceğiz. Çorum’u daha yaşanabilir bir kent, insanları mutlu bir kent yapmak için çok çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Esnaf ziyaretleri sırasında Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Anaç ile de karşılaşan CHP Adayı Çöphüseyinoğlu, Anaç ile ayaküstü sohbet ederek kendisine yerel seçimlerde başarı temennisinde bulundu. 

Çöphüseyinoğlu’na esnaf ziyaretlerinde ise Milletvekili Mehmet Tahtasız, İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz,  İl Genel ve Belediye Meclis üyesi adayları ile bazı parti yöneticileri eşlik etti.