ÇOSİAD Başkanı Bülent Demirci: "Özgür Basın Demokratik Toplumun Teminatıdır" ÇOSİAD Başkanı Bülent Demirci: "Özgür Basın Demokratik Toplumun Teminatıdır"

Çölyak Derneği Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Azak, Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kesici ve dernek üyesi Nurşah Kesici’nin görevli olarak katıldığı etkinlikte broşürlerle çölyak anlatıldı ve glütensiz ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Azak, ” Toplumda Çölyak farkındalığını artıracak çok faydalı bir etkinlik oldu. Ziyaretçilerimiz çok ilgili davrandı. Öğrencilerimizin glütensiz diyet ile ilgili sorularını cevaplandırdık. Broşürlerle çölyak hakkında bilgi verdik. Görülme sıklığı, semptom ve bulguları gibi konulara değindik. Çok güzel düşünülmüş, büyük emek harcanmış bir organizasyon. Hitit Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik ile Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlilerine, özellikle de Beslenme ve Diyetetik Kulübü Başkanı Ahmet Serhat Afşar ile yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle başarılı organizasyonların devamını diliyorum. Çorum Çölyak Derneği olarak bu tip etkinliklerde bulunmaktan her zaman mutlu oluyoruz ve devamını bekliyoruz” dedi.

Editör: Merve Kayış