Türkiye'nin orman yangınlarına karşı mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı. Amasya Orman Bölge Müdürlüğü'nden Antalya'ya, yangın riskine karşı görev alacak ekipler dualarla uğurlandı. Gönderilen ekip ve araçlar, Antalya'daki ormanlık alanlarda yangın önleme ve müdahale çalışmalarında kritik rol oynayacak.

AHL Park AVM'den Ziyaretçilere Aşure İkramı AHL Park AVM'den Ziyaretçilere Aşure İkramı

Orman Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda orman yangınlarına hassas olan Orman Bölge Müdürlüklerinde çıkması muhtemel yangınlara erken ve etkin müdahale edilebilmesi amacıyla Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nden görevlendirilen 3 arazöz, 15 ilk müdahale personeli Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görevlendirilmek üzere bölgeye hareket etti.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görev yapmak üzere görevlendirilen Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Taşova, Almus ve Çorum'da yangın ilk müdahale ekipleri, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kurumeşe, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş, Çorum Orman İşletme Müdürü Aytaç Yılmaz, Öz Orman-İş Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin ve personelin katılımıyla Çorum Sıklık Parkında düzenlenen törenle Antalya’ ya uğurlandı.

Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kurumeşe, alev avcılarına hitaben yapmış olduğu uğurlama konuşmasında; orman yangınlarının riskli olduğunu, görevlerini yerine getirirken dikkatli olmaları, güvenlik tedbirlerine mutlaka uymaları gerektiğini belirterek, “ekip amirleriniz liderliğinde en kötü şart ve koşullar için yapılmış bir planınız olsun ve bu planınıza harfiyen uyunuz. Kaza, temenni ederek değil tedbir alarak önlenir. Allah yardımcınız olsun. Uğurlar olsun” dedi.

Konuşmaların ardından; Taşova Almus ve Çorum Orman İşletme Müdürlüklerinden 3 arazöz 15 işçi Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde yangına riskli bölgelerde görev almak için dualarla Antalya’ya uğurlandı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü'nden Antalya'ya gönderilen yangın müdahale ekipleri, orman yangınlarına karşı alınan önlemleri güçlendiriyor. Bu stratejik hamle, Türkiye'nin yangın sezonuna daha hazırlıklı girmesini sağlayacak ve potansiyel yangınlara karşı hızlı ve etkin müdahale imkanı sunacak. Antalya'nın ormanları, bu sayede daha büyük bir güvenlik ağına kavuşmuş olacak.

Kaynak: Yayla Haber