Vali Dağlı, SMMMO’nun konuğu oldu Vali Dağlı, SMMMO’nun konuğu oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili seçilen Can Atalay’a ilişkin kararı üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni hem olağanüstü toplantıya çağırdı hem de 14 Ocak 2024 Pazar günü de Ankara'da “Geleceğimize sahip çıkıyoruz” mitingi düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, TİP milletvekili Can Atalay hakkında Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) ikinci kez verdiği "hak ihlali" kararına "hukuki değeri yok" diyerek yine uymadı. Yargıtay'ın kararı sonrası harekete geçen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Parti Meclisi Toplantısı sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırma ve miting kararını açıklamıştı.

Çorum’da bazı kahvehaneleri gezerek hem vatandaş hem de esnafla buluşan Milletvekili Tahtasız, “Çorumluları Askıya çıkan seçmen listeleri konusunda bilgilendirerek, itirazların 17 Ocak Çarşamba günü dolacağını hatırlattık. Ayrıca 14 Ocak 2024 Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılacak Anayasa’ya Saygı Mitingi hakkında bilgi vererek vatandaşlarımızı davet ettik. Yerel seçimlerde Çorum’un hakettiği şekilde yönetilmesi için her bir oyu çok önemsiyoruz.  Yargıtay eliyle Anayasa Mahkemesi’ne yönelik işlevsizleştirme girişimini en sert şekilde eleştiriyor ve Anayasamıza sahip çıkıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Ankara’ya bekliyoruz” dedi.

CHP Çorum Milletvekili Tahtasız ülkenin geleceğine sahip çıkmak adına yapılacak mitingin önemine de değindi.