Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Aşgın, mesajında bayramın sevgi, kardeşlik ve paylaşma duygularını güçlendirmesini diledi.

Dr. Halil İbrahim Aşgın mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kıymetli hemşehrilerim, İslam âleminin mübarek günlerinden biri olan Kurban Bayramı'na erişmenin mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Bayramla, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmenin en güzel zamanlarıdır.

Kurban ibadetinin manevi derinliğiyle dolu olan bu günlerde, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu bir kez daha hissediyoruz. Kardeşlik duygularımızın zirveye çıktığı bu mübarek zaman diliminde, komşularımızın, akrabalarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı unutmayalım.

Gıda güvenliği denetimleri devam ediyor Gıda güvenliği denetimleri devam ediyor

Bu vesileyle, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum. Kurban Bayramı'nın, ülkemize ve milletimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

Başkan Aşgın, bayramın ikinci günü saat 10.30’da Valilik Hizmet Binası önünde Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği bayramlaşma programına da tüm Çorum halkını davet etti.

Başkan Aşgın’ın Kurban Bayramı mesajı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine yönelik bir çağrıdır. Bayramın manevi atmosferinde yardımlaşma ve dayanışma ruhunun pekiştiği bu günlerde, Çorum halkını bayramlaşma programına davet ederek, toplumsal bağların kuvvetlendirilmesi amaçlanmaktadır. Tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini diliyoruz.

Kaynak: Yayla Haber