Sivas'ta Eski Sanayi'de tapular veriliyor Sivas'ta Eski Sanayi'de tapular veriliyor

Yaz tatilini unutulmaz kılmak isteyen aileler için harika bir fırsat: Muratpaşa Belediyesi'nin Zeytinpark'ta düzenlediği doğa kampı, çocukları teknolojinin olmadığı, macera dolu bir dünyaya davet ediyor. 10-15 yaş arası çocuklar için hazırlanan bu kamp, onlara doğa ile iç içe geçirecekleri üç gün sunuyor.

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin 10-15 yaş grubuna yönelik doğa kampında, cep telefonu, tablet, bilgisayar yok sadece doğa, macera ve yeni dostluklar var.ANTALYA (İGFA) - Muratpaşa Belediyesi, 2 milyon 630 metrekare genişliğiyle Türkiye’nin bir şehir merkezindeki en büyük yeşil alanı Zeytinpark’ta 3’üncü kez düzenleyeceği doğa kampı için hazırlıkları tamamladı.

Kamp bu yıl da Sosyal Fırsat Eşitliği ve Teknoloji Okuryazarlığı Geliştirme Derneği ve Ata Doğa İzcilik Gençlik Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleşecek. Kamp eğitimlerinde ayrıca MAKSAT ve PARS arama kurtarma dernekleri de yer alacak.

Kamp, 9 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında 8 hafta boyunca, her hafta salı, çarşamba ve perşembe günleri düzenlenecek. 2 gece 3 gündüz sürecek kampa 10-15 yaş çocuklar katılabilecek. Çadır, mat, uyku tulumu gibi temel kamp malzemelerinin Muratpaşa Belediyesi’nce ücretsiz karşılanacağı kampa katılımcıların şapka, güneş gözlüğü, matara gibi kişisel malzemelerini getirmesi yeterli olacak.

Kampta verilecek eğitimler arasında ise çadır kurma eğitimi, afet türleri ve afetlere hazırlık eğitimi, temel ilk yardım ve hijyen eğitimi, iple tırmanış eğitimi, doğada hayatta kalma eğitimleri, doğada kontrollü ateş yakma ve kamp yemekleri eğitimi ve arama kurtarma eğitimi yer alıyor. Eğitimlerin yanı sıra kamp ateşi etkinliği, yürüyüş, spor ve zeka oyunları gibi etkinliklere de yer veriliyor.

Kamp için kayıtlar, 1 Temmuz Pazartesi belediyenin internet sitesi üzerinden açılacak. Kampta yemek ücreti ise bin 200 lira olacak. 3 günde 7 öğün yemeğin ücreti Zeytinpark AŞ hesabına yatırılacak.  

Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin dün Zeytinpark'ta düzenlediği bu özel doğa kampı, çocuklara teknoloji araçlarından uzak, doğayla dolu bir yaz deneyimi sunuyor. Kamp boyunca verilecek çeşitli eğitimler ve aktiviteler ile çocuklar hem yeni beceriler edinecek hem de yeni arkadaşlıklar kuracak. Kamp ateşi etrafında samimi sohbetler, doğa yürüyüşleri ve çeşitli oyunlar, yaz tatilini unutulmaz kılacak. Muratpaşa Belediyesi’nin bu girişimi, çocukların doğa bilincini geliştirirken aynı zamanda sosyal becerilerini de pekiştirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki yaz, çocuklarınız için hem öğretici hem de eğlenceli bir macera arıyorsanız, Muratpaşa'nın doğa kampı mükemmel bir tercih olabilir.

Kaynak: igf