Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kan bağışının önemine değinildi. İlçelerde ve okullarda devam eden kan bağışı kampanyasında Cumhuriyetin 100. Yılında 1923 ünite kan bağışının hedeflendiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kan bağışı milyonlarca insanın yaşamını kurtarmaktadır. Kan ihtiyacı olan hastanın kan ihtiyacını karşılanmasının yegâne yolu kan bağışıdır. Özellikle artan nüfusla beraber kan bağışı talebi de hızlı bir şekilde artmaktadır. Kan, üretilmeyen bir dokudur. Kanın tek kaynağı sağlıklı bireylerdir.

Vali Zülkif Dağlı, Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti Vali Zülkif Dağlı, Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti

Okullarımızda öğrencilerimiz ve velilerimizde kan bağışı konusunda farkındalık oluşturulması ve kan bağışlarının artırılması, toplumumuza karşılıksız iyilik ve fedakârlık yapma duygusunu kazandırılması amacıyla Kızılay Derneği Çorum Şubesi ile kan bağışı kampanyaları gerçekleştirilmeye başlandı.

Açılışı müdürlüğümüz bahçesinde yapılan kampanya ilçelerimiz ve merkez okullarımızda devam etmektedir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında 1923 ünite kan bağışına ulaşılması hedeflenmektedir.”