Çorum FK'nın başı mali sorunlarla dertte. Kulüp, bir yandan ekonomik istikrarı sağlamak için mücadele ederken, diğer yandan oyuncu kayıplarını engellemeye çalışıyor. Bu süreçte takımın anahtar oyuncuları, başka kulüplere transfer oluyor.

Çorum Cezaevi'nde Mescit ve Müştemilat Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi Çorum Cezaevi'nde Mescit ve Müştemilat Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Daha önce takımla birlikte antrenmanlara çıkan ve dün itibariyle 2. Lig takımlarından Sarıyer'e imza atan Sertaç Çam'ın ardından geçtiğimiz sezonun devre arasında takıma katılan orta saha oyuncusu Hakan Barış'ın da takımdan ayrılacağı öğrenildi. Geçtiğimiz sezon Çorum halkına büyük heyecanlar yaşatan Kırmızı-Siyahlı kulübe mali destek sağlanamadığı taktirde çok daha önemli isimlerin de takımdan ayrılabileceği de gelen bilgiler arasında.

Çorum FK'nın içinde bulunduğu mali kriz, takımın yapısını ve geleceğini tehdit ediyor. Oyuncu ayrılıkları, kulübün sportif başarılarını da olumsuz yönde etkileyebilir. Kulüp yönetimi, bu zorlu süreci atlatmak ve takımı yeniden yapılandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Çorum FK'nın, mali istikrarını sağlayıp sağlayamayacağı ve bu sürecin takımın geleceği üzerindeki etkileri, tüm Çorumlular ve futbolseverler tarafından yakından izleniyor.

Editör: Merve Kayış