Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Çorum Merkez İlçe Örgütü’nde olağan genel kurul süreci tamamlandı. 

CHP’de Temmuz ayı içerisinde yapılan delege seçimlerinin ardından başlayan ilçe kongrelerinin sonuncusu CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nın 38. olağan genel kurulu ile sona erdi. 

Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ve mevcut CHP İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz’ün aday olmadığı kongrede Ulaş Tokgöz’ün desteklediği Kayahan Boztepe ile Dinçer Solmaz’ın desteklediği Av. Utku Ulaş Taşar’ın listeleri yarıştı. 417 delegenin oy kullandığı kongrenin kazananı ise Av. Utku Ulaş Taşar oldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurula CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, CHP İl Başkanı Ümit Er, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, önceki dönem CHP Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, önceki dönem CHP İl Başkanı Gazi Özkubat, Cengiz Atlas, Hasan Eray Tüfekçi, Osman Samsunlu, Yıldız Bek, Gürsel Yıldırım, Veli Yalçınkaya, CHP Milletvekili Aday Adayları Av. Dinçer Solmaz, Av. Sadık Eral, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, CHP İl, Merkez İlçe, İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığı’na Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, üyeliklerine ise Kemal Kılıç ve Uğur Eke seçilirken, Merkez İlçe Başkanlığı’nın faaliyet raporu, yönetim ve denetim kurulu raporları, gelir, gider ve bilanço ile tahmini bütçenin görüşülmesi ile devam eden kongrede daha sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi. 

Bursa Mudanya için CHP'den bir başvuruda Aktuğ'dan Bursa Mudanya için CHP'den bir başvuruda Aktuğ'dan

Kongrenin açılış konuşmasını ise Mevcut Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz yaparken, daha sonra ise Merkez İlçe Başkan adayları Boztepe ve Taşar ile diğer konuşmalar yapılarak seçime geçildi. Seçimin galibi ise Av. Utku Ulaş Taşar oldu. 360 delegenin oy kullandığı kongrede 251 oy alan Taşar CHP’nin yeni Merkez İlçe Başkanı oldu. Boztepe ise kongrede 109 oy aldı. 

Av. Utku Ulaş Taşar’ın başkanlığındaki CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu; Mahmut Ayvaz, Kıvanç Azman, Zeynep Kübra Barkoç, Seher Bayıral, Ünal Ceylan, Hikmet Çakmak, Adem Dolgun, Mustafa Eker, Hanim Ergül, Leyla Sapancı, Yeter Solmaz, Fikret Can Söner, Sinan Şahin, Barış Tufan, Mehmet Ali Yıldırım ve Resul Yiğitoğlu’ndan oluştu.