İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in yeniden aday olmadığı ve görevi bıraktığı genel kurul oldukça heyecanlı geçerken, partide “Müsavat Dervişoğlu” dönemi başladı.
İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı başkanlık seçiminin üçüncü turunda 611 delegenin oyunu alan Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti'nin yeni genel başkanı oldu.

İYİ Parti’de 5. Olağanüstü Kurultayı’nda başkanlık seçimi tamamlandı. Üçüncü turda sonuçlanan seçim sonucunda 611 delegenin oyunu alan Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti’nin yeni genel başkanı seçildi. Diğer aday Koray Aydın ise 548 aldı.

İade-i ziyaret tarihi belli oldu İade-i ziyaret tarihi belli oldu

İLK DESTEK ERKAN YILDIZ’DAN GELMİŞTİ
Meral Akşener’in kongre çağrısı yapıp görevi bırakacağını bildirmesinin ardından gidilen genel kurul öncesi Genel Başkan Adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu’na ilk destek Çorum İl Başkanı Erkan Yıldız’dan gelmişti. Dervişoğlu için desteğini açıktan ilan eden Erkan Yıldız, amacına ulaşmış oldu.

“ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”
Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Dervişoğlu, "Ülke için dua ettim, milletimiz için dua ettim, parti için dua ettim ve sizler için dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık biz. Allah hepinizden razı olsun. En küçük bir tatsız olay yaşanmadı. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunu, nasıl siyasi ahlaka sahip olduğunun en büyük delilidir. Koray Aydın benim aile büyüğüm ve abimdir. Tolga Akalın da kardeşim ve ailemin ferdidir. Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz çok büyük bir ailesiniz. Bugün itibariyle birbirimize sarılarak yaralarımızı saracağız. Ondan sonra da Allah’ın izniyle iktidar yolculuğunu Koray Aydın ve Akalın’la bu dava için alın teri döken sizlerle yolculuğumuza devam edeceğiz. Herkes emin olsun, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayla Haber