Aylin Nazlıaka Çorum'daki CHP Kadın Kolları Kongresine Katılacak! Aylin Nazlıaka Çorum'daki CHP Kadın Kolları Kongresine Katılacak!

Gül açıklamasında, “Başkanı Türkiye’de, Türkistan’da, Balkanlarda, İran’da ve Türk Milleti’nin  yaşadığı bütün coğrafyalarda bir Nevruzu daha idrak ediyoruz. Türk Dünyası’nın her tarafında Nevruz ateşleri yakılacak, Nevruz aşı yapılacak. Yüreklerimiz yeni bir baharın, tomurcuklanan çiçeklerin, doğan kuzuların, yeni bir başlangıcın, canlanışın neşesiyle dolacak. Baharın gelişini simgelemesinin yanı sıra Türk tarihinde kullanılan pek çok takvimin başlangıcını oluşturan Nevruz aynı zamanda Türklerin Ergenekon’dan çıkışının da yıldönümü olarak pek çok Türk coğrafyasında kutlanacak” dedi.

“Bu güzelliği kanla kirletenler, kin ve öfke kusanlar, neşemizi kedere boğmak isteyenler hüsrana uğrayacaklar, kendi ihanetlerinin altında kalacaklardır” diyen Gül, “Bu bayram, Nevruz’u bir neşe ve sevinç kaynağı olarak görenlerin bayramıdır. Büyük Türk coğrafyasında birlik, dirlik, ümit, barış ve uyanışı sembolize eden, tarih olarak coşku ve kıvanç içerisinde idrak edilen bu günde, insanlar arasında sevgi, saygı ve dayanışma daha da önem kazanmaktadır. 80 milyon nüfusuyla Türk Dünyasının Anadolu coğrafyasında yaşayan biz Türk milletinin fertleri de, bugün bu coşku ve heyecanının hazzını yaşıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Necati gül , “Bu duygu ve düşüncelerle, bu yıl idrak edeceğimiz Nevruz Bayramı’nın Türk milletine reva görülen bütün kötülüklerin sona ermesi, aziz milletimize kurulan bütün tuzakları bozulması, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin ilelebet payidar kalması için, bütün güzel günlere taze bir başlangıç olmasını, yeni bir milli uyanış, yeni bir milli şahlanış için yeni bir vesile olmasını diliyor, Türk'ün Nevruz Bayramını en içten duygularla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."Ne mutlu Türk'üm diyene." Dedi.

Editör: Merve Kayış