Mecitözü heyetinden Vali Dağlı’ya teşekkür Mecitözü heyetinden Vali Dağlı’ya teşekkür

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ve katliamlarına karşı duyarsız kalmayan Çorum Belediyesi, İsrail mallarına boykotu sürdürürken Filistin için de destek mesajları veriyor. Halk otobüslerine ve billboardlara “Özgür Filistin için boykota devam” ve “Özgür Filistin’in Yanındayız” yazılı afişler asıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Filistin'in bağımsızlık mücadelesini her şartta, her koşulda savunmaya devam edeceklerini belirterek, Filistin’de yaşanan zulümlerin Müslümanların zaferiyle son bulacağını söyledi.

Özgür Filistin için boykota devam ettiklerini, özgür Filistin’in yanına olduklarını dile getiren Başkan Aşgın “Tarih Nemrutları, Ebu Cehilleri, Firavunları değil Hz.Musa’nın, Hz.İbrahim’in, Hz.Muhammed’in zaferini yazmıştır. Şimdi Kudüs’te tarih yeniden yazılıyor. Tarih yine İsrail’in, siyonistlerin, bebek katillerinin zaferini değil, Müslümanların, mazlumun yanında olanların, inananların zaferini yazacak.  Yeter ki biz Firavunların karşısında Musa gibi, Nemrutların karşısında İbrahim gibi duralım. Allah’ın izniyle nasıl ki Kızıldeniz Firavun’a mezar olmuşsa Akdeniz de İsrail’e, siyonizme mezar olacak. Zafer Müslümanların ve inananların olacak.” dedi.

Kaynak: Yayla Haber