Barut Fabrikası Genel Müdürü Mehmet Tök, Sungurlu Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yapımı hızla devam eden barut fabrikası hakkında bilgiler verdi.

“BÖYLE GÜZİDE BİR TESİS SUNGURLU’YA KAZANDIRILDI”

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın sahibi olduğu böyle güzide bir tesisin Sungurlu’ya kazandırıldığını vurgulayan Mehmet Tök, Ocak ve Şubat ayından itibaren personel alımlarına başlayacaklarını belirtti.

Tök, şöyle devam etti, “Burası Avrupa’nın sayılı büyük tesisleri arasında olacak. Bu da ayrıca bize gurur veriyor hem ülkemiz hem Sungurlu’muz hem de Çorum’umuz için. Açılışa çok az bir süre kaldı tünelden çıkmak üzereyiz, aydınlığı gördük.

Sungurlu CHP’de adaylar yarışa hazır Sungurlu CHP’de adaylar yarışa hazır

SUNGURLU’DA İŞSİZ GENCİMİZ KALMAYACAK

Ocak ve Şubat ayından itibaren personel alımlarımıza başlayacağız. Önceliğimiz Sungurlu ve Sungurlulu gençlerimizi istihdam edeceğiz. Sungurlu’da işsiz gencimiz kalmayacak. Tesisimiz bittikten sonra 2. ve 3. etap projelerimiz var. Önümüzde ki 3 yıl içerisinde de tamamladığımız zaman bu kompleks içerisinde toplam 1500-2000 civarında insanımıza iş vermiş olacağız. Burası savunma sanayi üssü haline gelecek.”

Kaynak: Yayla Haber