Alaca’nın yeni kurulan spor kulübü Alacagücü, 2. Amatör Küme’deki ilk sezonunda gösterdiği üstün performansla şampiyon olarak 1. Amatör Lig’e yükseldi. Alaca’da düzenlenen kupa takdim etkinliği ile bu büyük başarı kutlandı. Etkinliğe Alaca Belediye Başkanı Şerif Arslan, ASKF Başkanı Ferhat Arıcı ve Alacagücü Spor Kulübü Başkanı Kadir Bayat’ın yanı sıra sporcular ve aileleri katıldı.

Çorum’un Alaca ilçesinde yeni kurulan ve 2. Amatör Küme’de mücadele eden Alacagücü Spor Kulübü, ilk senesinde şampiyon olarak 1. Amatör Lig’e yükseldi.

Başkan Aşgın, Basın Bayramı’nı kutladı Başkan Aşgın, Basın Bayramı’nı kutladı

Alaca’da geçtiğimiz aylarda yeni kurulan Alacagücü Spor Kulübü için kupa takdim etkinliği düzenledi. Düzenlenen programda Alacagücü Başkanı Kadir Bayat, misafirleriyle tek tek ilgilendi. Programa Alaca Belediye Başkanı Şerif Arslan, Başkan Yardımcısı Oktay Yelkuvan, ASKF Başkanı Ferhat Arıcı, Alaca’da bulunan spor kulüplerinin yöneticileri, Alacagücü sporcuları ile aileleri katıldı.

Alaca Vetaran Takımı ile oynanan temsili karşılaşma 2-2 sona erdi. Oynanan karşılaşmanın ardından şampiyonluk kupası ASKF Başkanı Ferhat Arıcı tarafından takıma takdim edildi.

Alacagücü Spor Kulübü Başkanı Kadir Bayat, "Daha yeni kurulmamıza rağmen şampiyon olduk, Alacalı çocuklar bizim her şeyimiz. Onlar için güzel şeyler yapmak istiyoruz. Biz sporcuyu, sporu seviyoruz. Alaca spor şehridir. Bizlere hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Alaca Belediye Başkanımıza, tüm sponsorlarımıza, sporcularımıza, ve ailelerimize Alaca halkına teşekkür ederiz bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar" dedi.

Alacagücü Spor Kulübü, kuruluşunun ilk yılında elde ettiği şampiyonlukla büyük bir başarıya imza atarak Alaca’nın gururu oldu. Başkan Kadir Bayat’ın liderliğinde, takımın ve Alaca halkının desteğiyle bu başarıyı elde eden kulüp, gelecekte de büyük hedeflere yürüme kararlılığını gösterdi. Alacagücü’nün bu zaferi, Alaca’da sporun ne denli önemli ve desteklenmesi gereken bir alan olduğunu bir kez daha kanıtladı. Belediye Başkanı Şerif Arslan ve tüm sponsorların desteği, Alacagücü’nün daha büyük başarılar elde etmesine olanak sağlayacak.

Kaynak: iha