Ubeydi Gazi İlkokulunda gerçekleştirilen İlköğretim Haftası Programına, CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, CHP İl Başkanı Ümit Er, MHP İl Başkanı İhsan Çıplak ve protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda öğrenciler yöresel halk oyunları gösterisini sundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek açılış konuşmasında;

"Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde öğrencilerimizin bilim, kültür, sanat ve spora yönelik gönüllülük ve sosyal sorumluluk programları ile milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerleri benimsemelerine yönelik proje bazlı çalışmalar temel hedefimiz olacaktır. Yine bu bağlamda, tüm öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda ilgi kabiliyet ve kariyer hedeflerine göre eğitim vermek, iklim değişikliği, çevre bilinci, dijital bağımlılık, obezite, sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliği, düşünme becerisi, Türk toplumunda aile kurumu gibi pek çok alanda benliklerini milli ve manevi değerlerle güçlendirmeyi, karakter gelişimine ve benlik bütünlüğüne katkı sağlamayı hedefleyen ve öğrencileri çok yönlü geliştirmeyi ve hayata hazırlamayı sağlayan bir vizyon kazandırmak temel amacımız olacaktır. Emanetleriniz bizde, gözünüz arkada kalmasın. Tüm öğrencilerimize en güzel şekilde eğitim vermek için yoğun bir çaba içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılımızın ilimizde eğitim görecek olan 89.299 öğrencimize, görev yapacak olan 7.137 öğretmenimize, tüm paydaşlarımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, eğitim öğretim yılımızı başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. " dedi.

İpsala’da akıl ve zeka oyunlarında dereceye girenlere ödülleri verildi İpsala’da akıl ve zeka oyunlarında dereceye girenlere ödülleri verildi

Okul bahçesinde gerçekleştirilen programın ardından Vali  Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri öğrencileri sınıflarında ziyaret ettiler. Vali Zülkif Dağlı ve rotokol üyeleri öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.