Dağlı mesajında, “Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi gören yaşlılarımız toplumumuzu zenginleştiren, kültür aktarımı sağlayan en önemli değerlerimizdir.

Medeniyetimiz, kültürümüz ve tarihimiz yaşlılara saygı üzerine kurulmuştur. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Değerli büyüklerimizin bilgeliklerine, öngörülerine, tecrübelerine, sağduyularına ve geniş ufuklarına her zaman ihtiyacımız vardır” dedi.

Otomobil alev alev yandı Otomobil alev alev yandı

“Sevgi, saygı ve hürmetlerimizle, yaşamları boyunca çalışan, üreten, topluma ve insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunan yaşlılarımızın, sorunlarına çözüm getirmek ve ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmak, hayatlarını kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak öncelikli görevlerimiz arasındadır” diyen Dağlı, “Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri sabırla, sevgiyle, şefkatle bugünlere taşıyan, hayatımızın her aşamasında bizlere rehberlik eden değerli büyüklerimize sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyor, tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü gönülden kutluyorum” açıklamalarında bulundu.