2023-2024 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte Çorum’da 91 bin 369 öğrenci karne sevinci yaşadı. Çorum Valisi Dağlı, Mevlana İlkokulu7nda düzenlenen programda öğrencilere karne dağıttı. Ana sınıfı ve 1’inci sınıf öğrencilerini ziyaret ederek karnelerini dağıtan Dağlı ve Aşgın, çocuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

Tahtasız: AKP iktidarı, çiftçimizin, üreticimizin hem ahını hem de vebalini alıyor Tahtasız: AKP iktidarı, çiftçimizin, üreticimizin hem ahını hem de vebalini alıyor

Çorum’da 511 okulda 91 bin 369 öğrencinin karnelerini alarak yaz tatiline girdiğini açıklayan Vali Dağlı, “Bu yıl 21 binin üzerinde öğrencimizde ilkokul, ortaokul ve liselerden mezun oldu. İlkokul birinci sınıfta eğitim gören 6 binin üzerinde öğrencimizde karnesini aldı. Eğitim yılını güzel bir şekilde tamamladık” dedi.

Yaz tatilinde öğrencileri yaz spor okullarına beklediklerini dile getiren Vali Dağllı, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere belediyemiz, Müftülük ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaz spor okullarına öğrencilerimizi bekliyoruz. Spor okullarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine katkıda bulunacak. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Güzel bir eğitim döneminin geçmesine katkıda bulunan milli eğitim camiasına, öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: İhlas Haber Ajansı