Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekillerini ziyaret ederek, çevre yolunda sürekli meydana gelen kazaların önlenmesi için alınacak tedbirlerle ilgili görüş ve önerilerini anlattı.

İlk olarak, AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile bir araya gelen Kılıç, en son kazadan sonra meydana gelen gelişmeler ile ilgili durum değerlendirmesi yaptıklarını kaydetti.

Konu ile ilgili görüşlerini Milletvekili Ceylan ile paylaşan Kılıç, “Çorum için yaptığınız bütün iyi yatırımlarda hizmetlerde her zaman yanınızdayız, sizden şahsi bir beklentimiz olmaz olamazda, bizim beklentimiz, Ulukavak halkına ve Çorum halkına yapmış olduğunuz bütün yatırımları ve yararına olan her şeyle yanındayız” dedi.

Milletvekili Ceylan’dan bir an önce EDS’lerin kurulmasını talep eden Kılıç, ayrıca Karayolları Bölge Müdürüne ilettikleri kaçış rampasının da freni patlayan ağır vasıtalar için bir çözüm olabileceğini anlattı.

Yapılacak olan üst geçide 7 ay önce hayatını kaybeden Metin Sol’un isminin verilmesini için Milletvekili Ceylan’dan destek isteyen Kılıç, bununla ilgili resmi dilekçelerini Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne verdiklerini ifade etti. 

Tabip Odası'ndan bir ilk! Tabip Odası'ndan bir ilk!

KILIÇ, “TEK DERDİMİZ TEK SEVDAMIZ ULUKAVAK”

Bütün yapılan hizmetlerin destekçisi olduklarına belirten Kılıç, “Biz kimseden bir kuruş destekli istemiyoruz para da istemiyoruz. Bizler mahallemizin daha güzel bir mahalle olmasını istiyoruz, bugün mahallemizde olan her şeyin yarın diğer mahallelerde örnek olmasının istiyoruz. İnşallah da biz bunu başarmış olacağız inanıyoruz ve biz Ulukavak halkımıza güveniyoruz. Ulukavak halkımızın ferah içerisinde yaşaması bizim en büyük temennimizdir, onun için tek derdimiz Ulukavak Sevdamız Ulukavak diyoruz ve inşallah en güzel yarınlar bizim olsun istiyoruz” diye konuştu.

CEYLAN, “EN KISA ZAMANDA EDS SİSTEMİ KURULACAK”

Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Milletvekili Ceylan,  Çevre yoluna kurulması planlanan EDS'ler ilgili çalışmaların başladığını ve bir an önce EDS’leri kurup oradaki kazaları askeriye düşürmek istediklerini söyledi.

Kaçış rampasını da freni patlayan ağır vasıtalar için bir çözüm ola bileceğine inandığını belirten Milletvekili Ceylan, bununla ilgili kendisinin de çalışma yapacağını ve yapılması gerekiyorsa da bir an önce yapılması için girişimlerde bulunacağını kaydetti.

SAĞLIK OCAĞI SEÇİME KADAR BİTİRİLECEK”

Ulukavak Mahallesine yapılması planlanan Adliye ek binası ve yıkılan Sağlık Ocağı’nda ki gelişmelerle ilgili soruları cevaplayan Milletvekili Ceylan, “ Adliye Ek binasının Haziran ayı içerisinde projelendirme çalışmaları yapılıyor ve en kısa zamanda da ihalesi yapılıp, bir an önce çalışmalara başlanacaktır. Sağlık Ocağı’nın en kısa zamanda tekrar ihale çıkarılacak ve gerekiyorsa da ödeneğini artırıp seçime kadar bitirileceğini sözünü sizlere verebilirim” şeklinde konuştu.