Macaristan Türkiye Büyükelçisi Viktor Matis, Ticari Ataşeler Peter Kövecsi Olah, Roland Vegh, OSİAD Başkan Yardımcısı Ö. Tayfun Angın, HEPA Ankara Temsilcisi Merve Taşçı, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdurrahman İstanbullu da hazır bulundu.

Mandalar artık sağlıklı sağılacak Mandalar artık sağlıklı sağılacak

Büyükelçi Viktor Matis, 2024 yılının Türkiye-Macaristan Kültür Yılı olarak kutlanacağını, bu kapsamda bir dizi ziyaret yaptıklarını belirtti.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilimizde gerçekleştirilecek olan etkinliklerde her zaman işbirliği içinde olacaklarını ifade etti.

Ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Genç Girişimciler İl Başkanı Fatih Mehmet Altan ve ilimiz iş dünyası temsilcilerinin katılımı ile Meclis Salonunda, TSO ve Macaristan Devleti iş birliği ile iki ülke arasındaki ticari fırsatlar konulu bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda; iki ülke arasındaki ihracat, ithalat ve AR-GE faaliyetlerinin arttırılması, yatırım teşvikleri konularında bilgiler verildi. Katılımcılarla yapılan soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Yayla Haber