Doç. Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı Gerçekleştirildi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı Gerçekleştirildi

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın doğal üyesi olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’nin Meclis Üyesi seçimi, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda ilçe belediye başkanları ve belediye meclisi üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Seçim, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın başkanlığında divan heyeti oluşturuldu. Divanda Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ile Alaca Belediye Başkanı Şerif Aslan görev aldı.

Yapılan gizli oylamalı seçimle TBB Meclisi Üyeliği’ne 4 asıl ve 2 yedek üye belirlendi.

Başkan Halil İbrahim Aşgın, Çorum merkez ilçesinin 100 bin nüfusun üzerinde olduğu için kendisinin doğal üye olduğunu, birliği ilin milletvekili sayısı kadar üye seçileceğini, 4 üyeden 3’ünün belediye başkanları arasından, 1 tanesinin ise belediye meclis üyeleri arasından belirleneceğini açıkladı.

Seçimde Cumhur İttifakı ile CHP ayrı listeler çıkardı.

Seçimde Cumhur İttifakı’nın 4 asıl adayı İskilip Belediye Başkanı İsmail Çizikci (128 oy), Bayat Belediye Başkanı Ahmet Bahadır Ünlü (128 oy), Alaca Belediye Başkanı Şerif Aslan (132 oy) ve Belediye Meclisi üyesi Erdoğan Cengiz (129 oy) TBB Meclis Üyeliği’ne seçildi. Cumhur İttifakı’nın yedek adayları Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör (122 oy) ile Boğazkale Belediye Başkanı Adem Özel (118 oy) olarak belirlendi.

CHP’nin adayları Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar 53, Kargı Belediye Başkanı Hamit Dereli 52, Oğuzlar Belediye Başkanı Mustafa Cebeci 51, Belediye Meclis Üyesi Erdem Erol ise 54 oy aldı.

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, bütün katılımcılara teşekkür ederek, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği’ne seçilenleri tebrik edip yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

Kaynak: Yayla Haber