Çorum markalaşıyor Çorum markalaşıyor

Mülteciler konusunda Kayseri, Hatay, Antalya gibi bazı illerde meydana gelen olaylara atıfta bulunan Tuncay Yılmaz, “misafirlik çok uzadı, artık bu misafirlik son bulsun” ifadesini kullandı.
Suriyelilerin Çorum’da işyeri açabildiğine ve kendi pazarlarını kurabildiğine işaret eden Yılmaz, “Çorum Belediyesi mültecilere hangi kriterlere göre, nasıl bir yöntemle işyeri ruhsatı veriyor? Bu işyerlerine denetleme yapılıyor mu? Bu şahıslar, yaptırımlar, kurallar konusunda Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları ile eşit muamele görmelidir” diye konuştu.
Yılmaz ayrıca semt pazarlarında tezgah açan esnafa yönelik zabıta denetimlerine değinerek, kaç tane zabıtanın bu konuda görevlendirildiğini, zabıtanın görevini düzgün yapıp yapmadığını sordu. Pazarcı esnafının atıkları temizleme konusunda önce uyarılmasını, hata ve sıkıntı devam ediyorsa ceza uygulanmasını, yine devam ediyorsa da tezgahın kapatılmasını talep eden Yılmaz, pazarların kontrol altına alınmasını, halkın daha sağlıklı ortamda alışveriş yapmasının sağlanmasını istedi.
Yılmaz, kaldırım işgali konusuna da değinerek, “çağdaş kent kurallara uymakla başlar. Zabıtanın esnafın hakkını koruduğu kadar yayanın, bebek arabası ile caddeden geçen annenin, bisikletlinin de hakkını koruması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Editör: Hacı Odabaş