Sincan Belediyesi tarafından kısa süre önce hizmete açılan ve vatandaşları spor ve yeşil ile buluşturan Sincan Park, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Vatandaşları hareketli ve sağlıklı bir hayata teşvik etmek amacıyla bisiklet sürme etkinliği düzenlendi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın 300 bin metrekarelik alanıyla bataklıktan adeta cennet bahçesine dönüştürdüğü Sincan Park, farklı etkinlik alanlarıyla ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor, vatandaşları sporla buluşturuyor.

Kocasinan’da coşkulu bayramlaşma Kocasinan’da coşkulu bayramlaşma

Çocuklar için devasa büyüklükte oyun parkının yanında içerisinde yürüyüş yolları, basketbol, voleybol, sahaları ve tenis kortu bulunan Sincan Park’ta Dünya Bisiklet Günü etkinliği düzenlendi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve Sincan İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Toplum sağlığına ve çevrenin korunmasına dikkat çekmek amacıyla pedallar çevrildi. Vatandaşlara bisiklet sürmenin önemi anlatıldı, hareketli yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla yapılması gerekenler sıralandı.

Vatandaşlara afiş, broşür, kitapçık ve şapka dağıtımı yapılarak, bisiklete binmenin yaşanabilir dünya için önemi vurgulandı.

Kaynak: iha