Çorum’un Sungurlu ilçesinde, çiftçilerin bir yıllık emeklerinin zayi olmaması için biçerdöver kontrolleri başladı. Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hububat hasadında dane kaybını en aza indirmek amacıyla köylerde yoğun bir denetim sürecine girdi. İlçe Tarım Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, çiftçilerin mağdur olmaması için kontrollerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Şube Başkanlığı tarafından “Şehidimizden Kardeşine Hediye” projesi başlatıldı.

Çorum L Tipi Cezaevi’ne yapılacak olan mescidin temeli atıldı Çorum L Tipi Cezaevi’ne yapılacak olan mescidin temeli atıldı

Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek verdiği proje kapsamında dernek tarafından il genelindeki tüm okullardaki öğrencilere eğitim seti hediye edilmesi planlanıyor. Proje Vali Yardımcısı Muhammed Gürbüz ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın katılımıyla pilot okul seçilen Albayrak İlkokulu’nda başlatıldı. Sınıfları gezen protokol üyeleri, öğrencilere eğitim seti hediye etti.

Şehit aileleri olarak güzel bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Şube Başkanı Galip Deniz, “Dernek olarak eğitim setini ’Şehidimizden Kardeşine Hediye’ diyerek çocuklarımıza şehitlerimiz adına hediye ettik. 2024-2025 eğitim-öğretim yılında da aynı çalışmalarımız devam edecek. Bize destek veren belediye başkanımıza, hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Bu projenin Türkiye’de şehitlerimiz adına eğitim noktasında örnek olmasını temenni ediyor ve diliyorum. Şehitlerimiz adına çocuklarımızın eğitimine katkı sunacağına inanıyorum. Bugün 100 eğitim setini öğrencilerimize hediye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Programa çeşitli siyasi partilerin temsilcileri de katıldı.

Çorum’da başlatılan "Şehidimizden Kardeşine Hediye" projesi, şehitlerimizin anısını yaşatırken, öğrencilerin eğitimine katkı sunmayı hedefliyor. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Şube Başkanlığı’nın önderliğinde hayata geçirilen bu proje, Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle geniş bir kitleye ulaşıyor. 2024-2025 eğitim-öğretim yılında da devam edecek olan bu anlamlı projeyle, şehitlerimizin adını yaşatmak ve çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Projeye destek veren tüm kurum ve hayırseverler, bu önemli adımla şehitlerimizin anısına değerli bir hizmet sunmuş oluyor.

Kaynak: iha