İŞ-KUR, işverenle iş arayanları bir araya getirecek İŞ-KUR, işverenle iş arayanları bir araya getirecek

Çorum Belediyesi, sanatsal kültürel etkinlik ve aktiviteler ile sokağın ziyaretçilerin ilgi odağı haline getirilmesi için Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na (DOKAP) sunulan ve kabul edilen “Çorum Sanat Sokağı Altyapı İyileştirme Projesi” için hibe protokolü imzalandı.

Velipaşa Hanı’nda düzenlenen protokol törenine Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Belediye Başkan Yardımcıları, DOKAP yöneticileri ve davetliler katıldı.

Şehre yeni bir çekim noktası ve turizm güzergahı kazandırmak adına Sanat sokağı için hazırladıkları toplam 4.3 milyon liralık projeye 2 milyon 898 bin TL’lik hibe alacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Aşgın, proje sayesinde bugüne kadar atıl kalan sokağın cazibesinin artırılacağını vurguladı.

Proje sayesinde Çorum’da sanata yönelik farkındalığın ve çevresel-kentsel kalitenin artırılmasının yanında yapılacak sanatsal kültürel etkinlik ve aktiviteler ile sokağın ziyaretçilerin ilgi odağı haline getirilmesinin, amaçlandığına dikkat çeken Aşgın, bu kapsamda Sanat Sokağı’nın zemin iyileştirmeleri, ahşap pergolalar yapılması, ferforje girişlerin yapılması, su ve ısı yalıtımların yapılması, iç ve dış sokak aydınlatmaların yapılması ile sanatsal ve kültürel etkinlik aktivite alanlarının oluşturulmasının hedeflendiğini bildirdi.

Çorum Belediyesi’nin turizm alanında vizyonunun herkes tarafından bilindiğinin altını çizen Aşgın, “Kentimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadim Çorum’u tekrar ihya etmek bizim temel perspektifimizdir. Bunu adım adım uygulamaya devam ediyoruz. Bir çok alanda şehrin kültürel ve tarihi dokusunu ayağa kaldırıyoruz. Bu yapılanların hiçbiri 5 yıl önce konuşulmuyordu. Bugüne kadar buna büyük katkı sağlayan DOKAP Başkanı Hakan Gültekin başta olmak üzere çalışma arkadaşlarına ve Belediye Strateji Geliştirme Müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin de, Başkan Aşgın’ın değişen gelişen Çorum’a yaptığı dokunuşların kendileri için de kıymetli ve önemli olduğunu açıkladı.

Çorum’un tarihi dokusunun ayağa kaldırılması, geçmişine ve tarihe sahip çıkılmasının önemine vurgu yapan Gültekin; tarih ve turizmin kendileri için vazgeçilmez olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından Başkan Aşgın ve DOKAP Başkanı Gültekin, “Çorum Sanat Sokağı Altyapı İyileştirme Projesi” için hibe protokolünü imzaladı.

Kaynak: İhlas Haber Haber Ajansı