Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi’nde bir restoranda meydana gelen olayda, bulaşıkçı olarak çalışan Z.Y (50), eski eşi tarafından fiziksel saldırıya uğradı. Sarhoş olduğu ileri sürülen saldırganın eski eşine yumruklarla saldırdığı anlarda, garson Ahmet Uykan kahramanca müdahale ederek kadını kurtardı.

Samsunda bir kadın, eski eşi tarafından çalıştığı işyerinde fiziksel saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan kadını işyerinde çalışan bir garson kurtardı.

Olay, İlkadım ilçesi Kale Mahallesi’nde bir iş yerinde meydana geldi. Restoranda bulaşıkçı olarak çalışan Z.Y (50), sarhoş olduğu iddia edilen boşandığı eski eşi tarafından fiziksel saldırıya uğradı. İş yerindeki mutfakta çalıştığı sırada eski eşinin yanına giren şahıs önce kadına bağırdı. Akabinde dışarı çıkan ve akabinde öfke ile tekrar mutafa giren adam, eski eşine yumruklar savurdu. O sırada restoranda çalışan Ahmet Uykan isimli garson, adamı tutarak dışarı çıkardı.

3 genç uyuyakaldı, koçbaşı ile eve giren ekipler uyandırdı 3 genç uyuyakaldı, koçbaşı ile eve giren ekipler uyandırdı

Ahmet Uykan, "Servis yapıyordum. O sırada kavga sesi duydum. Mutfağa gittiğimizde eşini darp ettiğini gördük. Bu yüzden müdahale ettik. Kadını kurtardık. ’Kadına şiddete hayır’ diyoruz. Vicdan azabı çektim. Orada başkası da olabilirdi. Annem veya kız kardeşim de olabilirdi. İnsanlık görevimizi yerine getirdik" dedi.

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşanan bu olay, kadına yönelik şiddetin durdurulması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Ahmet Uykan gibi cesur insanların varlığı, bu tür saldırılarda hayat kurtarıcı olabilir. Toplum olarak kadına şiddete karşı daha duyarlı olmalı ve bu tür olayların önüne geçmek için birlikte mücadele etmeliyiz.

Kaynak: iha