Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen festivalde bir araya gelen özel çocuklar, velileri ve öğretmenleri çeşitli spor oyunları ve yarışmalarla eğlenceli vakit geçirdi. Festivale Zübeyde Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezine bağlı Rehabilitasyon Bölümü müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri katılım sağlamıştır.

Masa tenisi ve slalom yarışmaları, ip atlama, halat çekme, stafet oyunları, penaltı atışları, balon patlatma gibi oyunların oynandığı festival, renkli görüntülere sahne oldu.

DEKAN KONUŞTU

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kutlu, yaptığı açıklamada, festival ile özel çocuklara eğlenceli bir gün yaşatmak istediklerini ifade etti.

Bu tür etkinliklerin, özel çocukların keyifli zaman geçirmesi ve spora özendirme adına önem arz ettiğini belirten Kutlu, sporun birlik ve beraberliği sağlayan önemli bir etken olduğuna dikkat çekti.

Öğrenciler, akademisyenler, öğretmenler ve ailelerin katılımıyla güzel bir gün geçirdiklerini söyleyen Kutlu tüm katılımcılara candan teşekkür ederek, şunları söyledi:

SPOR’A ENGEL YOK FESTİVALİ

Ankaragücü'nde Özdeş dönemi Ankaragücü'nde Özdeş dönemi

“Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak topluma hizmet ve sosyal içerikli etkinlikler düzenlemeye gayret gösteriyoruz. Biliyoruz ki sporun birleştirici gücüyle, tüm engelleri ortadan kaldırabiliyoruz. Bugün özel çocuklarımız için öğrencilerimizle ve akademisyenlerimizle çok özel bir hazırlık yaptık ve birlikte güzel bir gün geçirdik. Kapımız onlara her zaman açıktır. Spor ile aşamayacağımız hiçbir engel yok. Tüm katılımcılara ve etkinliğimizin düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.”

Festival boyunca özel çocuklar, düzenlenen aktivitelerde keyifli zaman geçirdi. Program anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etkinlik sonrası mutlulukları ifade eden çok özel geri dönütler ziyadesiyle herkesi memnun etti.

Kaynak: Yayla Haber