Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ‘Büyük Konut Hamlesi’nden sonra şimdi de ilçenin ekonomisine, üretim ve istihdamına katkı sunacak önemli bir ‘Sanayi Hamlesi’ başlatıyor.

Meram Belediyesi öncülüğünde, Çomaklı Mahallesi’nde kooperatif usulü ile yeni sanayi sitesi kurulacağının müjdesini veren Başkan Mustafa Kavuş, birikimlerini değerli bir yatırıma dönüştürmek isteyenleri bu fırsatı değerlendirmeye davet etti.

“Hemşehrilerimizin karşısına daima eser ve hizmetlerimizle çıktık”

90 bin metrekare arsa üzerinde, 7 blokta 85 imalathane ve 7 adet ticari dükkan olacak şekilde inşa edilecek yeni sanayi sitesinin müjdesini veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hemşehrilerinin karşısına daima eser ve hizmetleriyle çıktıklarına işaret ederek, bunun kendisi için büyük gurur kaynağı olduğunu belirtti. Meram Belediyesi olarak Çomaklı Mahallesi’nde yeni bir sanayi sitesinin kurulmasına karar verdiklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Adını, ‘Konmeram Sanayi Sitesi’ verdiğimiz bu yatırımı Meram Belediyesi olarak adeta profesyonelleştiğimiz bir yöntem ile yani kooperatif usulüyle hayata geçiriyoruz” dedi.

“Sanayi, büyümenin en önemli yapı taşlarından biridir”

Meram’ın kentsel dönüşümden çevre politikalarına, sağlıktan eğitime, altyapıdan imara, turizmden spora kadar yaşadığı tarihi değişimi ve dönüşümü ekonomi, üretim ve istihdamda da yaşamasını istediklerini belirten Başkan Kavuş, “Sanayinin, her şehrin olduğu gibi Meram’ın da ekonomik kalkınmasının ve sürdürülebilir büyümesinin en önemli yapı taşlarından biri olduğuna inanıyor ve bu inanışla ilk adımı atıyoruz. Yeni sanayi sitemizde bulunan 32 adet 332 metrekare, 47 adet 612 metrekare brüt alana sahip imalathaneler için üyelik başvurularını başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gölde kaybolan 2 balıkçının cansız bedeni bulundu Gölde kaybolan 2 balıkçının cansız bedeni bulundu

“Sanayi sitemiz, birikimlerini en kârlı şekilde değerlendirmek isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor”

Birikimlerini değerli bir yatırımla taçlandırmak isteyen herkesi kooperatife müracaat etmeye davet eden Başkan Kavuş, “Meram’ın sanayideki gerçek potansiyelini sanayicilerimiz, iş adamlarımız ve onlara omuz veren emekçi kardeşlerimizle birlikte ortaya çıkaracağız. Ülkemizin ve dünyanın geçtiği bu kritik süreçte böyle bir yatırımın çok önemli olduğuna inanıyor, bu noktada yatırım yapmak isteyen herkesi, başvuruları 4 Temmuz Perşembe günü başlayıp 12 Temmuz Cuma günü son bulacak bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyorum. Biz bugüne kadar daima üreticilerimizin yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz. İlçemizin üretim, istihdam, ekonomi ve ticaret çıtasını çok daha yükseğe taşıyacak olan yeni sanayi sitemiz şimdiden Meramımıza ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Konmeram Sanayi Sitesine başvurular 12 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Konmeram Sanayi Sitesi İşyeri Yapı Kooperatifi, Çomaklı Mahallesi’nde yükselecek. Karaman Caddesi’ne 500 metre mesafede Edebiyat Caddesi üzerinde inşa edilecek Konmeram Sanayi Sitesi, toplamda 90 bin metrekare arsa alanına sahip. Konmeram 7 blokta 85 imalathane ve 7 adet ticari alan olacak şekilde inşa edilecek. 32 adet 332 metrekare, 53 adet 612 metrekare brüt alana sahip imalathaneler için üyelik alınacak olan Konmeram Sanayi Sitesi’nin üyelik başvuruları ise www.konmeram.com.tr internet sitesi üzerinden 12 Temmuz 2024 Cuma gününe kadar devam edecek. 2 adet parsel üzerinde inşa edilecek olan Konmeram Sanayi Sitesi, tır giriş, çıkış ve site içi ulaşımın rahatlıkla yapılabilmesi için 15 metre ve 20 metrelik bağlantı yolları olacak şekilde tasarlandı. Ön ve arka bahçelerin alan kullanımları imalathanelerin parsel içerisindeki konumuna göre değişkenlik gösteriyor. Konmeram Sanayi Sitesi’ne başvuru bedelleri ise 50 bin TL olarak belirlendi. 32 adet 332 metrekarelik 1. Tip imalathaneler için peşin 1 milyon 600 bin TL peşinat ödenecek ve aidatlar 100 bin TL olarak belirlendi. 47 adet 612 metrekarelik 2. Tip imalathaneler için ise 3 milyon TL peşinat ve 200 bin TL aidat ödenecek.

Kaynak: iha