Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 1 Temmuz'da tatile girmesi gerekirken çalışmalarına devam edecek. Meclis Genel Kurulu'nun 25 Haziran 2024 tarihli birleşiminde alınan kararla, TBMM'nin çalışma süresi uzatıldı. Anayasa ve İçtüzük hükümleri çerçevesinde tatil kararı iptal edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına devam edecek.ANKARA (İGFA) -  TBMM'nin çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Büyükorhan’ın en büyük eksiği ‘sosyal tesis’ Büyükorhan’ın en büyük eksiği ‘sosyal tesis’

Buna göre, 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken Türkiye Büyük Millet Meclisi, çalışmalarına devam edecek.

Hatırlanacağı gibi Anayasa'nın 93'üncü, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü'nün 5'inci maddelerine göre, 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü tatile girmesi gereken TBMM'nin tatile girmemesine ve çalışmalarına devam etmesine, Genel Kurulun 25 Haziran 2024 tarihli 95'inci Birleşimi'nde karar verilmişti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 1 Temmuz'da tatile girmesi beklenirken, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla çalışmalarına devam etme kararı aldı. Anayasa'nın 93'üncü ve TBMM İçtüzüğü'nün 5'inci maddeleri gereğince alınan bu karar, meclisin yasama faaliyetlerine ara vermeden devam edeceğini gösteriyor. Bu adım, meclisin yoğun gündemi ve öncelikli yasama çalışmalarının sürdürülmesi açısından önem taşıyor.

Kaynak: igf