Alacahöyük, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un son durağı oldu. Bakan, burada önemli kazı çalışmalarını inceledi ve Prof. Dr. Tayfun Yıldırım’dan kazıların son durumu hakkında bilgiler aldı. Bakanın ziyareti, Çorum’un turizm potansiyeline dikkat çekerken, bölge hakkında yeni gelişmeleri de gündeme getirdi.

Bir dizi ziyaret için Çorum’a gelen Bakan Ersoy, Alacahöyük’teki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Bakan Ersoy’a ziyaretinde Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Alaca Kaymakamı Hicabi Aytemür, Alaca Belediye Başkanı Şerif Arslan, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, Kazı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yıldırım ile daire müdürleri katıldı. Alacahöyük Müze ve Ören yerlerine ziyarette bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tarihi öneme sahip bu kazılar ile ilgili Kazı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yıldırım’dan bilgiler aldı. 

Çorum'da feci kaza: Kontrolden çıkan araç tarlaya uçtu: 2’si çocuk 7 yaralı Çorum'da feci kaza: Kontrolden çıkan araç tarlaya uçtu: 2’si çocuk 7 yaralı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Alacahöyük ziyareti, Çorum’un ve Türkiye’nin kültürel mirasının ne kadar zengin ve çeşitli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bakan Ersoy’un kazı ve restorasyon çalışmalarına verdiği destek, bölgenin turizm ve kültür potansiyelinin artırılmasında kritik bir rol oynuyor. Bu ziyaret, Alacahöyük’ün dünya kültür mirasında hak ettiği yeri almasına yardımcı olacak stratejik adımların başlangıcı olabilir.

Editör: Ebru Çalık