Ankara’nın Keçiören Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyelerinde ilçe genelindeki park, bahçe ve mesire alanlarının ihtiyaçlarına yönelik üretim ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürüyor.

Keçiören’de vatandaşlara kaliteli bir yaşam sunmak üzere ekipler; parkların işleyiş, bakım ve onarımını üretiyor, yeniliyor, tamir edip yeniden hizmete sunuyor. Bu sayede Keçiören Belediyesi büyük bir maliyet kaleminden tasarruf elde ediyor.

İlçede bulunan park, bahçe ve yeşil alanlardaki çocuk oyun alanlarından, spor aletlerine, yürüyüş yollarından sosyal donatı ekipmanlarına kadar bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarını yapan ekipler 7/24 sahada bulunarak düzenleme gerektiren yerlerin tespitini yapıyor.

Bakım ve onarım çalışması gerektiren alanları not eden ekipler atölyelerle iletişime geçerek gerekli çalışmaların yapılmasını sağlıyor. Koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüten ekipler marangoz, kaynak, boya ve elektrik atölyelerinde birçok araç ve gereci tamir ederek tekrar kullanıma kazandırıyor.

Zaman içinde yıpranıp kırılan zarar gören çöp konteynerleri, bank, korkuluk, kamelya, tabela gibi malzemeler de yenilenerek kullanıma hazır hale getiriliyor.

Su seviyesi düşen barajdaki yavru balıkları kovalarla kurtarmaya çalıştılar Su seviyesi düşen barajdaki yavru balıkları kovalarla kurtarmaya çalıştılar

Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyelerinde üretilen araç, gereç ve ekipmanlar ile belediyenin ciddi tasarruf sağladığını kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, "Kaynakları verimli kullanmak amacıyla ekiplerimiz aralıksız çalışıyor ve üretiyor. Tamir edilip yenilenen malzeme ve ekipmanlar, tekrar hizmete sunuluyor. Böylelikle kamu kaynaklarını daha verimli ve etkin kullanarak büyük tasarruf sağlıyoruz" ifadesini kullandı.

Kaynak: iha