Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Karatay Lavanta Günleri” sona erdi. Lavanta Günleri’nin ziyaretçi rekoru kırdığını dile getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “İnandık, çabaladık; moloz yığınlarıyla dolu 340 bin metrekarelik alanı gözde bir merkez haline getirdik” dedi.

Karatay Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Karatay Lavanta Günleri’nin üçüncüsü yoğun bir katılımla sona erdi. Türkiye’nin ve şehrin dört bir yanından gelen doğa tutkunları, bu yıl da unutulmaz hatıralar biriktirdi.

Binlerce vatandaş keyifli iki gün geçirdi

Karatay Lavanta Bahçesi’nin karşısında oluşturulan etkinlik alanına iki gün boyunca gelen binlerce vatandaş; el sanatlarından lavanta ürünlerine, doğal ürünlerden yiyeceğe kadar kurulan birçok stantta vakit geçirdi. Anne babalar kadar çocuklar da gün boyu süren çeşitli atölyelerde, özel oyun alanlarında, çocuk tiyatro ve animasyon gösterilerinde doyasıyla eğlenerek dopdolu iki gün geçirdi. Konya’nın turizmine önemli katkılar yapmayı sürdüren Lavanta Bahçesi ile Karatay Lavanta Günleri, binlerce vatandaşı ağırlayarak bu yıl yeni bir rekor da kırmış oldu. Lavanta Bahçesi’ni vatandaşlar yine Lavanta Bahçesi’nin hemen yanındaki Mevlana Gül Bahçesi’nin de ziyaret ederek bahçedeki onlarca tür ve çeşitteki binlerce gülün eşsiz manzarasının tadını çıkardı. Ziyaretçiler, Türkiye’nin en büyük Lavanta Bahçesini Konya’ya kazandıran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.

Başkan Hasan Kılca tüm ziyaretçilere teşekkür etti

Memurların yürüyüşü valilik engeline takıldı Memurların yürüyüşü valilik engeline takıldı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca etkinliklerin son gününde de, Lavanta Bahçesi’ni ve etkinlik alanını ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Etkinlik için oluşturulan sahnede konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Lavanta Günleri’ne katılan vatandaşlara ve çocuklara teşekkür etti. Kılca, “Biz inandık, çabaladık; hemşehrilerimiz destek verdiler ve moloz yığınlarıyla dolu devasa bir alanı 340 bin metrekarelik gözde bir merkez haline getirdik. Bölgemiz cazibe merkezi oldu ve gurur duyduğumuz bir marka haline geldi. Böylelikle burası çeşitli ürünlerle katma değer sağlayan ekonomik bir yatırıma dönüştü. Lavanta Günleri’nin 3.’sünde yüzlerce etkinlik alanı, birçok noktada fotoğraf çekim alanları oluşturduk. Şenliğimiz ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sundu. Gözümüzün nuru çocuklarımızı tabii ki unutmadık, onlar için de tiyatro oyunları sahneledik, etkinlikler düzenlendik. Bizler çocuklarımızı çok seviyoruz. Çocuklarımız için ne kadar hizmet etsek azdır. Lavanta Günlerimize bu yıl binlerce vatandaşımız katıldı. Böylelikle geçtiğimiz yılın da rekorunu kırmış olduk. İnşallah gelecek sene daha güzel etkinliklerle ve şenliklerle tekrar buluşacağız. Lavanta Bahçemiz ve Gül Parkı’mız Temmuz ayı sonuna kadar misafirlerini bekliyor olacak. Etkinliklerimize katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: iha