Mesajında Birleşmiş Milletler’in resmi olarak 1977 yılında ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak 8 Mart tarihinin kabul edildiğini dile getiren Zehra Sucu Benli, cinsiyet eşitliği, kadınların siyasi ve sosyal yerinin geliştirilmesi için her yıl bu tarihte kadınların hatırlanmasının doğru olmadığını açıkladı. 
KADINLARIN SORUNLARI BÜYÜYOR
O zamandan bu zamana kadar büyüyen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, odak noktasının kadına yönelik şiddet, iş yerinde eşitsizlik, mobbing, gelir adaletsizliği gibi konulara genişlediğini sözlerine ekleyen Benli, kadının toplumdaki yerinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. 

“KADINLARA YATIRIM YAPIN:
İLERLEMEYİ HIZLANDIRIN”
Birleşmiş Milletler’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bu yıl “Kadınlara yatırım yapın: İlerlemeyi hızlandırın” başlıklı tema belirlediğinin altını çizen Benli, bu temayla kadınların toplumdaki olumlu değişim ve ilerleme için oynadığı role ve önemine dikkat çekildiğini belirterek Türkiye’de bunun başarılamadığını ifade etti. 

GÜÇLÜ KADININ ADRESİ DEVA PARTİ
Türkiye’de toplumda, siyasal hayatta, yönetimde, temsilde ve ailede kadının yerinin güçlendirilmesi gerektiğini de açıklayan Benli, bunun adresinin DEVA Partisi olduğunu söyledi. 

İzmit Tren Garı’na ulaşımda asansör kolaylığı İzmit Tren Garı’na ulaşımda asansör kolaylığı

ENGELLİ VE ŞEHİT ANNELERİNİN YANINDAYIZ
DEVA Partisi olarak Türkiye’deki ailelerde kadının yerinin güçlendirilmesi, ekonomiye katkı sağlar hale gelebilmesi için desteklenmesi gerektiğini belirten Benli, zor şartlarda yaşayan engelli annelerinin, acılı şehit annelerinin her zaman yanında olduklarını kaydetti. 

CUMHURİYETİN VERDİĞİ DEĞERLERİ YAŞATACAĞIZ
Cumhuriyet ile birlikte birçok Avrupa ülkesinden önce Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına verdiği değerin “Dünyada her şey kadının eseridir” sözleriyle perçinlemesinin değerini bilerek yaşatacaklarını kaydeden Benli, siyasette yönetici bir kadın olarak tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladığını söyledi.