Orgeneral Arif Çetin'in Çorum ziyareti, hem şehrin hem de yerel yönetimlerin gündemine oturdu. Çetin, Çorum Valisi ve Belediye Başkanı ile yaptığı görüşmelerde, bölgesel işbirliği ve hizmet kalitesinin artırılması konularını ele aldı. Çetin'in ziyareti, Çorum'daki kamu hizmetlerinin daha da güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Çorum’a gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, bir dizi ziyarette bulundu. Çetin, Çorum Valiliği ziyaretinin ardından Muharip Gaziler Derneği’ne ve Çorum Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Belediye binası önünde Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Belediye Başkan Yardımcıları tarafından karşılanan Orgeneral Arif Çetin, anı defterini imzaladıktan sonra Başkan Aşgın ile Belediye Başkanlılığı makamında bir araya geldi.

“Lozan Antlaşması tapu senedimizdir” “Lozan Antlaşması tapu senedimizdir”

Ziyarette Orgeneral Arif Çetin’e; Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Naim Çetinkaya ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de eşlilik etti.

Çorum’da bulunmaktan dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Orgeneral Arif Çetin, “Çorum’daki mülki amirlerimizle birlikte ortak amacımız devletimize ve ülkemize hizmet etmektir. Bu amaçla hep birlikte daha güzel ve başarılı hizmetler yapacağımıza inancım tamdır” şeklinde konuştu. 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da ziyaretten dolayı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e teşekkür etti. Kendisini Çorum’da ağılamaktan onur duyduklarını dile getiren Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak, jandarmamızın ve tüm güvenlik güçlerimizin yanındayız. Ülkemizin huzuru ve bekası için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devletimizin emrindeyiz. Tüm kurumlarımızla birliktelik içerisinde ülkemiz ve şehrimiz için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Aşgın ziyaretin anısına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e bakır el sanatları eseri hediye ederken, Orgeneral Çetin’de Başkan Aşgın’a Jandarma Genel Komutanlığı logolu anı hediyesi takdim etti.

Orgeneral Arif Çetin'in Çorum ziyareti, şehirdeki kamu yönetimi ve güvenlik hizmetlerinin güçlenmesine önemli katkılar sağladı. Çetin'in ziyaretleri sırasında dile getirdiği işbirliği ve hizmet vurgusu, Çorum'un yöneticileri tarafından olumlu karşılandı. Ziyaret, hem yerel yönetimlerle olan ilişkileri güçlendirdi hem de Çorum halkının devlete olan güvenini pekiştirdi. Bu tür ziyaretler, şehrin gelişimi için stratejik öneme sahip olmaya devam edecek.

Kaynak: Yayla Haber