İstanbul Devlet Tiyatrosu, 12 Temmuz'da Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği "Acâibü’l Temaşa" adlı oyununu sahneleyecek. Hakiki ile Hayalî’nin hudutlarında geçen bu tek perdelik oyun, dört fasıl ve tek celsede beş aktör tarafından toplam 17 rolün canlandırıldığı bir gösteri olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’nin en yeni ve benzersiz sahne teknolojisine sahip Atatürk Kültür Merkezi’nde İstanbul Devlet Tiyatrosu, 12 Temmuz saat 20.00’de AKM Tiyatro Salonu’nda Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği “Acâibü’l Temaşa” adlı musikîli oyununu sahneleyecek. Tek perdelik bu etkileyici oyun, Hakiki ile Hayalî’nin hudutlarında geçiyor ve izleyicilere sıra dışı bir temaşa sunuyor. Oyun, dört fasıl ve tek celsede, beş aktör tarafından toplam 17 rolün canlandırıldığı bir gösteri olarak dikkat çekiyor. Eserde, fenni kanunların bildiğimiz gibi işlemediği, hakiki ile hayalînin sınırlarında bir dünyada, insanların günahlarının bedelini en süratli halde dünyada ödeyecekleri tek celselik bir dava anlatılıyor.

Oyuncu kadrosunda Özge Arslan (Kaman - Maşuk, Abula), Melina Özprodomos (Efrosini-Anay), Abdurrahman Merallı (Hagop Ayvaz-Bubay), Bucan Ekin Şimşek (Çelebi Talip- İfrit- Hızır) ve Emre Çebi (Aşuk- Oğul) rol alıyor.

19 Temmuz'da vizyona girecek filmler 19 Temmuz'da vizyona girecek filmler

"Acâibü’l Temaşa", izleyicilere hayal gücünün sınırlarını zorlayan, felsefi derinliklere sahip ve aynı zamanda görsel ve işitsel anlamda zengin bir deneyim sunmayı hedefliyor.

12 Temmuz akşamı Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan "Acâibü’l Temaşa", İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sunumuyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği bu tek perdelik oyun, hayal ile gerçeğin sınırlarında dolaşarak, izleyicilere felsefi derinlikler ve görsel şölen sunuyor. Bu sıra dışı gösteriyi kaçırmamak için şimdiden biletlerinizi alın ve AKM'de benzersiz bir tiyatro akşamına hazırlanın.

Kaynak: igf