2004 yılında Eruh'ta şehit olan Mikail Kaya adına İskilip Kaymakamlığı koordinesinde düzenlenen voleybol turnuvası, 16 takımın katılımıyla tamamlandı. Azmi Milli Okulu'nun şampiyon olduğu turnuvada, Sakarya Okulu ikinci, Belediye İskilipspor üçüncü sırayı aldı. İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, şehitlerin anısını yaşatmak için bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti.

Sivasspor günü çift idmanla tamamladı Sivasspor günü çift idmanla tamamladı

16 takımın katıldığı turnuvada Azmi Milli Okulu şampiyon olurken, ikinciliği Sakarya Okulu, üçüncülüğü ise Belediye İskilipspor takımı aldı.

Şehidin eşi Beyhan Kaya ve kardeşi İsmail Kaya ile Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Çorum Şube Başkanı Galip Deniz'in de katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, "Şehidimizin unutulmaması için düzenlenen turnuvanın finalindeyiz. Vatanı için canını veren şehitlerimizi gelecek nesillere aktarmalıyız. Turnuvanın düzenlenmesi için şehidimizin eşi Beyhan hanım bu fikirle bize geldi. Nihat Armutçu ve okul yönetiminin de katkısıyla turnuva tamamlandı. İskilip kadim bir ilim kentidir. Bu anlayışla sakin bir ilçe. Bütün bunlara yakışan bir turnuva oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

İskilip Belediye Başkanı İsmail Çizikçi de, "Öncelikle şehidimiz Mikail kardeşimize ve onun nezdinde bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah, bir daha memleketimize böyle acılar yaşatmasın her şey o kadar güzel olsun ki biz sadece olmayan şeylerden şikayet edelim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından turnuva birincisi Azmi Milli Okulu'nun kupa ve madalyalarını Şehit Mikail Kaya'nın eşi Beyhan Kaya ve Kardeşi İsmail Kaya ile İskilip Kaymakamı Ramazan Polat birlikte verdiler. İkinci Sakarya Okulunun kupa ve madalyalarını Belediye Başkanı İsmail Çizikçi verirken Üçüncü olan Belediye İskilipspor'un kupa ve madalyalarını ise İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan Güven ve Emniyet Müdürü Önder İstanbul birlikte verdiler.

İskilip Kaymakamlığı tarafından şehit Mikail Kaya anısına düzenlenen voleybol turnuvası, büyük bir coşku ve katılımla sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Azmi Milli Okulu olurken, Sakarya Okulu ikinci, Belediye İskilipspor ise üçüncü oldu. İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, şehitlerin anısını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı. Şehidin eşi Beyhan Kaya, kardeşi İsmail Kaya ve Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Çorum Şube Başkanı Galip Deniz'in de katıldığı etkinlik, katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ve takdirle karşılandı. Turnuvaya emeği geçen herkese teşekkür edilirken, şehitlerin unutulmaması ve hatıralarının yaşatılması için bu tür etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

Editör: İhlas Haber Ajansı